NaStyku.pl

Chwila nieuwagi i… wypadek

W środę wieczorem na DK30 zderzyły się cztery pojazdy. Pięć osób trafiło do szpitala. Jak podaje policja, prawdopodobną przyczyną wypadku była chwila nieuwagi.
Wypadek drogowy przy ul. Słowiańskiej w Zgorzelcu
Wypadek drogowy przy ul. Słowiańskiej w Zgorzelcu

Rozproszenie? Zagapienie się? Zmęczenie? A może rozmowa przez telefon komórkowy? W środę 7 listopada około godziny 20.00 przy ul. Słowiańskiej – na drodze wjazdowej do Zgorzelca od strony Jędrzychowic – doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Na prostym odcinku drogi kierowca busa wjechał z impetem w poprzedzające go auto osobowe. Te uderzyło w kolejne, a bus zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdem.

Do zgorzeleckiego szpitala przewieziono pięciu poszkodowanych. Czworo doznało jedynie powierzchownych obrażeń ciała, natomiast u jednego obrażenia te skutkują rozstrojem zdrowia powyżej 7 dni, ale na szczęście nie zagrażają jego życiu. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy – informuje mł. asp. Jarosław Szatkowski z KPP Zgorzelec.

Na drogach coraz częściej dochodzi do tego typu zdarzeń. Jedni sięgają po telefony komórkowe, by odpisać na SMS lub sprawdzić co dzieje się w mediach społecznościowych. Drudzy nie dostosowują prędkości, nie zachowują bezpiecznej odległości lub sami są przemęczeni podróżą. Policjanci apelują o zachowanie jeszcze większej ostrożności na drodze, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Do wypadków najczęściej dochodzi przez dosłownie chwilę nieuwagi…

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Żegnamy zimę wielką akcją sprzątania miasta / materiały prasowe UM Zawidów

Akcja społeczna w Zawidowie. Wielkie sprzątanie miasta po zimie

Życie
czwartek, 21 marca 2019, 12:34
W piątek, 29 marca zapowiada się wielkie ruszenie w Zawidowie! A to za sprawą wiosennej akcji sprzątania miasta, do której zapraszają mieszkańców radni z komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Rady Miejskiej w Zawidowie.
Policjanci zatrzymali poszukiwanego, u którego znaleźli narkotyki i sprzęt do kradzieży samochodów / fot. KPP Zgorzelec

Poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości wpadł z narkotykami

Życie
czwartek, 21 marca 2019, 09:32
Kryminalni wpadli na trop 41-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, który ukrywał się przed organami ścigania. Został zatrzymany, a w jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli narkotyki, środki psychotropowe oraz sprzęt służący do kradzieży samochodów.

Zobacz również

To ich poszukuje policja! / fot. KPP Zgorzelec
Życie
środa, 20 marca 2019, 10:55

Poszukiwani listami gończymi!

Zobacz zdjęcia dwóch mężczyzn poszukiwanych przez zgorzelecką policję listami gończymi!...