NaStyku.pl

Cenny wkład ogrodów zoologicznych na rzecz edukacji

Wynik badań Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych (VdZ), w którym Naturschutz-Tierpark Görlitz-Zgorzelec jest od wielu lat aktywny.
Prezentacja kangurów w Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec / fot. Catrin Hammer
Prezentacja kangurów w Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec / fot. Catrin Hammer

W ubiegłym roku ponad 1,2 miliona osób skorzystało z około 170.000 przygotowanych przez członków stowarzyszenia (obecnie do stowarzyszenia należy 71 niemieckojęzycznych ogrodów zoologicznych w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Hiszpanii) specjalnych ofert edukacyjnych. Do ofert tych zalicza się spacery z przewodnikiem, wykłady oraz nieformalne programy edukacyjne, takie jak wystawy na terenie zoo, a także szkolenia dla nauczycieli i uczniów.

Nowoczesne ogrody zoologiczne, jak Naturschutz-Tierpark Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec, spełniają swoją statutową misję edukacyjną w sposób wzorowy.

Badania dowodzą, iż ogrody zoologiczne są jednym z najważniejszych, pozaszkolnych miejsc edukacji ekologicznej - Isa Plath, pedagog w görlitzkim zoo. - Szczególnie w czasach wciąż rosnącego oddalania się od natury wszystkich warstw społeczeństwa, unikalna kombinacja emocjonalnych doświadczeń wynikających z kontaktu  ze zwierzętami, w połączeniu z materiałami edukacyjnymi jest nieoceniona. Tylko w taki sposób możemy zachęcić społeczeństwo do tematów takich jak ochrona różnorodności biologicznej oraz zrównoważony styl życia.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Połączyło nas sprzątanie świata

Eko eskapada Naszej Ziemi. Pierwszy przystanek - Zgorzelec

Życie
czwartek, 12 września 2019, 14:57
W piątek, 13 września, do Zgorzelca dotrze jubileuszowa eko eskapada Fundacji Nasza Ziemia. Nasze miasto będzie pierwszym przystankiem jubileuszowej podróży fundacji i jej założycielki Miry Stanisławskiej – Meysztowicz.

Zobacz również