NaStyku.pl

Cenny wkład ogrodów zoologicznych na rzecz edukacji

Wynik badań Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych (VdZ), w którym Naturschutz-Tierpark Görlitz-Zgorzelec jest od wielu lat aktywny.
Prezentacja kangurów w Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec / fot. Catrin Hammer
Prezentacja kangurów w Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec / fot. Catrin Hammer

W ubiegłym roku ponad 1,2 miliona osób skorzystało z około 170.000 przygotowanych przez członków stowarzyszenia (obecnie do stowarzyszenia należy 71 niemieckojęzycznych ogrodów zoologicznych w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Hiszpanii) specjalnych ofert edukacyjnych. Do ofert tych zalicza się spacery z przewodnikiem, wykłady oraz nieformalne programy edukacyjne, takie jak wystawy na terenie zoo, a także szkolenia dla nauczycieli i uczniów.

Nowoczesne ogrody zoologiczne, jak Naturschutz-Tierpark Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec, spełniają swoją statutową misję edukacyjną w sposób wzorowy.

Badania dowodzą, iż ogrody zoologiczne są jednym z najważniejszych, pozaszkolnych miejsc edukacji ekologicznej - Isa Plath, pedagog w görlitzkim zoo. - Szczególnie w czasach wciąż rosnącego oddalania się od natury wszystkich warstw społeczeństwa, unikalna kombinacja emocjonalnych doświadczeń wynikających z kontaktu  ze zwierzętami, w połączeniu z materiałami edukacyjnymi jest nieoceniona. Tylko w taki sposób możemy zachęcić społeczeństwo do tematów takich jak ochrona różnorodności biologicznej oraz zrównoważony styl życia.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

znak C-2

Wyjeżdżając z Görlitz skręcisz w prawo

Życie
środa, 19 czerwca 2019, 15:22
Uwaga kierowcy! 25 czerwca 2019 r. zostanie zmieniona tymczasowa organizacja ruchu przy Moście Jana Pawła II w Zgorzelcu. Kierowcy wyjeżdżający z Niemiec będą musieli skręcić w prawo.
Uwaga! 22-24.06. utrudnienia w ruchu przy ul. Wolności i ul. Parkowej

Dni Zgorzelca 2019: Utrudnienia w ruchu przy ul. Wolności i ul. Parkowej

Życie
środa, 19 czerwca 2019, 12:21
Przed nami finał Dni Zgorzelca 2019. To będą dwa dni zabawy, koncertów i artystycznych wydarzeń, ale też utrudnień w ruchu drogowym. Ul. Parkowa oraz ul. Wolności (łącznik prowadzący do Miejskiego Domu Kultury) będą zamknięte dla samochodów.

Zobacz również

Oferta pracy: elektryk w Przedsiębiorstwie Zarządzania Nieruchomościami w Zgorzelcu
Życie
środa, 19 czerwca 2019, 11:11

PZN zatrudni elektryka

PZN Sp. z o.o. zatrudni pracowników w zawodzie elektryka. Zainteresowane...