NaStyku.pl

Bohaterowie z przejazdu kolejowego uhonorowani

Uratowali to co najcenniejsze – ludzkie życie. Policjant i jeden z kierowców, którzy uratowali życie 53-letniemu mężczyźnie, zostali uhonorowani. Były gratulacje, podziękowania i drobne upominki okolicznościowe.
Od lewej: Mirosław Fiedorowicz, Wojciech Olszak, Janusz Lipski i Rafał Gronicz / fot. UM Zgorzelec
Od lewej: Mirosław Fiedorowicz, Wojciech Olszak, Janusz Lipski i Rafał Gronicz / fot. UM Zgorzelec

Dzięki wzorowej i zdecydowanej postawie Wojciecha Olszaka oraz policjanta z pionu kryminalnego uratowano 53-letniego mieszkańca Zgorzelca, który w połowie listopada przechodząc przez przejazd kolejowy stracił równowagę i przewrócił się na torowisko. Mężczyzna nie mógł wstać, a rogatki na przejeździe zaczęły się zamykać. Kilku kierowców przejechało obok potrzebującego pomocy mężczyzny i nie zareagowało…

W poniedziałek, 9 grudnia, w Komendzie Powiatowej Policji w Zgorzelcu doszło do spotkania z mężczyznami, którzy jako jedyni zatrzymali się wtedy i uratowali ludzkie życie. Wyraz wdzięczności za bezinteresowną pomoc, życzliwość i ofiarność drugiemu człowiekowi w potrzebie bohaterom przekazali komendant powiatowy policji mł. insp. Janusz Lipski, wicestarosta zgorzelecki Mirosław Fiedorowicz oraz burmistrz Rafał Gronicz.

Ta godna naśladowania postawa stała się dla wszystkich świadectwem, że wśród nas życją ludzie wielkiego serca, dla których los drugiego człowieka jest wartością nadrzędną.

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Nowa zwałowarka ZGOT Z-49 / fot. PGE GiEK

Gigantyczna zwałowarka w KWB Turów

Życie
piątek, 24 stycznia 2020, 08:41
Spółka RAMB z Grupy Kapitałowej PGE wybudowała od podstaw gigantyczną zwałowarkę przeznaczoną do pracy w Kopalni Węgla Brunatnego Turów należącej do PGE GiEK.

Zobacz również