NaStyku.pl

Bogatynia: Od 1 stycznia 2021 r. segregacja odpadów obowiązkowa

Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni informuje, że z dniem 1 stycznia 2021 r. wszyscy mieszkańcy gminy oraz prowadzący działalność gospodarczą będą zobowiązani segregować odpady.
Segregacja odpadów
Segregacja odpadów

Selektywna zbiórka odpadów na pięć frakcji, zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, obowiązuje na terenie całego kraju.

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Bogatyni, podstawowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Bogatynia od 1 stycznia 2021 r. wynosi 24,00 zł od osoby za miesiąc.

Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nakazuje samorządom stosowanie podwyższonych opłat (kar) za brak segregacji odpadów. Bogatyńscy radni zadecydowali, że podwyższona opłata będzie najniższa z możliwych, czyli wyniesie dwukrotność stawki opłaty podstawowej.

Aktualna ocena: 5,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Maszynista

OGŁOSZENIE O NABORZE DO PRACY: MASZYNISTA ZUW

Życie
czwartek, 16 maja 2024, 18:36
W związku z wakatem w Zakładzie Uzdatniania Wody, Zarząd Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji „Nysa” Sp. z o.o. ogłasza nabór na stanowisko: Maszynista ZUW

Zobacz również

Woda w kulturze i sztuce
Życie
środa, 15 maja 2024, 11:47

Woda w kulturze i sztuce

Woda od zawsze fascynowała ludzi i miała ogromne znaczenie w...