NaStyku.pl

Bezpłatne badania USG dzieci w Zgorzelcu

21 listopada br. do Zgorzelca przyjedzie ambulans medyczny Fundacji Ronalda McDonalda, który przeprowadzi bezpłatne, kompleksowe badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.
Program „Nie nowotworom u dzieci” Fundacji Ronalda McDonalda w Zgorzelcu
Program „Nie nowotworom u dzieci” Fundacji Ronalda McDonalda w Zgorzelcu

Lekarze będą przyjmować dzieci na pokładzie specjalistycznego pojazdu, który stanie na parkingu przy PGE Turów Arena przy ul. Lubańskiej 9A.

Już od 14 lat Fundacja Ronalda McDonalda oferuje bezpłatne badania USG dzieci. Ta ogólnopolska akcja profilaktyczna jest częścią fundacyjnego programu „NIE nowotworom u dzieci”. Celem tych działań jest profilaktyka i wczesna diagnostyka chorób onkologicznych, zmian i patologii wieku dziecięcego. Bezpłatne, kompleksowe badanie USG dziecka obejmuje tarczycę, węzły chłonne, narządy jamy brzusznej i mosznę u chłopców.

Badania w Zgorzelcu

Wizyta w Zgorzelcu to następny przystanek na tegorocznej trasie badań ambulansu Fundacji Ronalda McDonalda. Partnerem wizyty będzie PGE Turów Zgorzelec. Zespół doświadczonych radiologów dziecięcych przyjmować będzie w dwóch gabinetach mobilnej kliniki, która zaparkuje na parkingu przy PGE Turów Arena, ul. Lubańska 9A w Zgorzelcu. Badania są bezbolesne, nieinwazyjne i realizowane wg standardów medycznych Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Trwają około 20 minut, a po jego zakończeniu opiekun dziecka otrzymuje wydrukowany wynik oraz, jeśli zachodzi taka konieczność, poradę lekarską co do dalszego postępowania.

Zapisy będą prowadzone 19.11.2019 w godzinach 10:00-15:00 pod nr. tel: 517 373 233. Liczba miejsc jest ograniczona, o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

W czasie badań USG dzieci będzie prowadzona rejestracja potencjalnych dawców szpiku przez Fundację DKMS.

Więcej informacji: https://www.frm.org.pl/pl/co-robimy/co-robimy-nie-nowotworom-u-dzieci

Fundacja Ronalda McDonalda

„Aby rodzina mogła być razem” - to misja powstałej w 2002 roku Fundacji Ronalda McDonalda należącej do działającej w 64 krajach sieci organizacji dobroczynnych Ronald McDonald House Charities. Jej programy są realizowane dzięki wsparciu firm, osób prywatnych i wolontariuszy.  Skala tych działań obejmuje całą Polskę. W centrum uwagi znajduje się profilaktyka zdrowotna dzieci oraz opieka skoncentrowana na rodzinie w czasie ciężkiej choroby jej najmłodszych członków i pobytu w szpitalu.

Kluczowe programy Fundacji to Domy Ronalda McDonalda - komfortowe, bezpłatne hotele dla rodzin hospitalizowanych dzieci oraz lokalizowane w szpitalach pediatrycznych Pokoje Rodzinne, gdzie rodziny i opiekunowie hospitalizowanych dzieci mogą korzystać z nowoczesnego zaplecza socjalnego: pokojów dziennego pobytu, pralni, kuchni, salonów, łazienek. Działania mające na celu poprawę warunków pobytu rodzin hospitalizowanych dzieci dopełnia projekt „Łóżko dla Rodzica”. Wygodne, uzupełnione kompletami pościeli łóżka, składane na dzień i używane jako fotel.

Kolejnym kluczowym obszarem działań Fundacji jest profilaktyka onkologiczna. Służy temu między innymi program bezpłatnych, ogólnopolskich badań USG dzieci na pokładzie mobilnego ambulansu medycznego. Finansowane przez Fundację szkolenia lekarzy POZ i lekarzy rodzinnych we wczesnym wykrywaniu nowotworów, wykłady prowadzone wspólnie z IFMSA Poland i specjalistyczne wydawnictwa dla lekarzy i rodziców poświęcone profilaktyce onkologicznej uzupełniają listę działań w tym zakresie.

Dom Ronalda McDonalda przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie to blisko 1300 m² powierzchni, która została z wielką troską przystosowana do potrzeb rodziców. Dzięki tej inwestycji mają oni szanse odpoczywać, gotować w pełnie wyposażonej kuchni i wykonywać wszystkie inne podstawowe czynności, jak np.: pranie. A wszystko to, aby dać im poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Oprócz pomieszczeń zaprojektowanych z myślą o rodzicach Dom ma także piękny pokój zabaw dla dzieci, bibliotekę i ogród. Dom powstał zarówno jako miejsce dla osób, które poszukują wyciszenia, jak i dla tych, którzy potrzebują obecności ludzi rozumiejących ich trudną sytuację. Otoczeni wsparciem wolontariuszy i profesjonalnego zespołu Domu zbierają siły, z którymi wracają z Domu na oddział do dziecka. Jednocześnie z pobytu w Domu może korzystać dwadzieścia rodzin. Dom pomaga rodzicom od października 2015 roku, najdłuższy pobyt rodzinny do dziś to 346 dni.

Dodatkowe informacje:

www.frm.org.pl

www.facebook.com/FundacjaRonaldaMcDonalda

www.frm.org.pl/web/dom-ktory-leczy/

www.rmhc.org

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. KPP Lubań

Policjanci wspólnie z KAS zabezpieczyli nielegalny alkohol i papierosy

Życie
czwartek, 18 kwietnia 2024, 08:52
ubańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) Oddział w Zgorzelcu zabezpieczyli 11 litrów alkoholu, około 2 kg krajanki tytoniowej oraz 150 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Zobacz również