NaStyku.pl

Bezpieczeństwo podczas WOŚP

Policjanci w całym kraju, jak również na terenie powiatu zgorzeleckiego, będą czuwać nad bezpieczeństwem podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach możemy spodziewać się większej ilości patroli.
Puszka WOŚP 2019
Puszka WOŚP 2019

Funkcjonariusze prewencji będą patrolować ulice i monitorować miejsca, gdzie będą odbywały się różnego rodzaju imprezy towarzyszące WOŚP. Będą zwracać uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, dbać o bezpieczeństwo wolontariuszy i kwestujących dzieci. Osoby zainteresowane będą mogli uzyskać wszelkie informacje na temat zbiórki.

Policjanci służb operacyjnych będą monitorować ciągi komunikacyjne i miejsca gromadzenia się uczestników WOŚP, by zapobiec zdarzeniom o charakterze kryminalnym. Jeszcze przed finałem mundurowi przekażą wolontariuszom informacje na temat zasad bezpieczeństwa podczas zbiórki pieniędzy oraz informacje o mogących wystąpić zagrożeniach.

Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, czerwone serduszka - naklejki, drugi wolontariusz (dla bezpieczeństwa nie należy chodzić samemu) i identyfikator. Szczególnie ważny jest ten ostatni. To dzięki niemu wiemy czy osoba, do której puszki wrzucamy pieniądze rzeczywiście jest wolontariuszem. Na identyfikatorze znajduje się imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka naszej Fundacji oraz kod QR.

 

Wzór identyfikatora WOŚP

Stróże prawa radzą także wolontariuszom, by zbiórki prowadzić w bezpiecznych miejscach, np. w miejscach dobrze oświetlonych i objętych monitoringiem, gdzie występuje duże natężenie ruchu pieszych. Odradzają kwestowanie w miejscach mało uczęszczanych i rejonach niebezpiecznych. Najbezpieczniej zbierać pieniądze w grupach. Szczególnie ważne jest, aby wracając do sztabu, po zakończeniu zbiórki, poruszać się w grupie, korzystać z pomocy znajomych i bliskich.

Policja apeluje o to, by w każdej sytuacji wymagającej interwencji alarmować dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112.

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Żegnamy zimę wielką akcją sprzątania miasta / materiały prasowe UM Zawidów

Akcja społeczna w Zawidowie. Wielkie sprzątanie miasta po zimie

Życie
czwartek, 21 marca 2019, 12:34
W piątek, 29 marca zapowiada się wielkie ruszenie w Zawidowie! A to za sprawą wiosennej akcji sprzątania miasta, do której zapraszają mieszkańców radni z komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Rady Miejskiej w Zawidowie.
Policjanci zatrzymali poszukiwanego, u którego znaleźli narkotyki i sprzęt do kradzieży samochodów / fot. KPP Zgorzelec

Poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości wpadł z narkotykami

Życie
czwartek, 21 marca 2019, 09:32
Kryminalni wpadli na trop 41-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, który ukrywał się przed organami ścigania. Został zatrzymany, a w jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli narkotyki, środki psychotropowe oraz sprzęt służący do kradzieży samochodów.

Zobacz również

To ich poszukuje policja! / fot. KPP Zgorzelec
Życie
środa, 20 marca 2019, 10:55

Poszukiwani listami gończymi!

Zobacz zdjęcia dwóch mężczyzn poszukiwanych przez zgorzelecką policję listami gończymi!...