NaStyku.pl

Awaria wodociągowa przy Kościuszki

Trwa usuwanie awarii kolektora sanitarnego przy ul. Kościuszki w Zgorzelcu, na skutek której niewielka część ścieków z kanalizacji sanitarnej Osiedla Zachód przelewa się do kanalizacji deszczowej i wpływa do Nysy.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Sytuacja jest stale monitorowana pod kątem potencjalnych zagrożeń dla środowiska.

Ścieki przedostające się do kanalizacji deszczowej nie zawierają zawiesin stałych, a woda poniżej i powyżej miejsca zrzutu jest stale analizowana pod względem fizyko-chemicznym.

O awarii poinformowani zostali: Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu Inspektorat w Jeleniej Górze; Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Zgorzelcu oraz Polski Związek Wędkarski w Zgorzelcu.      

Informacja będzie aktualizowana do czasu usunięcia awarii.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

MPGK Zgorzelec

Ważna informacja dla właścicieli nieruchomości niezamieszkałych

Życie
piątek, 25 września 2020, 10:15
Burmistrz Miasta Zgorzelec informuje, że zgodnie z uchwałą Rady Miasta Zgorzelec nr 180/2020 z dnia 21 sierpnia 2020 r. zmienione zostały zasady odbioru odpadów z nieruchomości niezamieszkałych, na których jednak powstają odpady komunalne.

Zobacz również