NaStyku.pl

Areszt za przemyt znacznych ilości narkotyków

Policjanci przechwycili narkotyki warte przeszło 1,8 mln zł i zatrzymali mężczyznę, który odpowie za ich przemyt. Podejrzany trafił na 3 miesiące do aresztu.
Narkotyki
Narkotyki

W ubiegły czwartek (4.07) funkcjonariusze policji zatrzymali na przejściu granicznym w Jędrzychowicach do kontroli samochód marki Mercedes, którym podróżował Rafał K. W trakcie podjętych czynności okazało się, że mężczyzna przewozi znaczne ilości narkotyków. Mundurowi znaleźli w aucie 14 litrów płynnej amfetaminy (stanowiących równoważność 42 tys. działek dilerskich), 1997,4 g netto MDMA (z których można było uzyskać 2 tys. działek dilerskich) oraz 401,1 g kokainy (401 działek dilerskich). Czarnorynkową wartość przechwyconych substancji oszacowano na kwotę 1 840 000 zł.

Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu wszczęła śledztwo o czyn z art. 55 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. 2012.124 j.t.), który brzmi następująco:

Jeśli przedmiotem czynu (...)jest znaczna ilość środków odurzających, substancji psychotropowych lub słomy makowej albo czyn ten został popełniony w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, sprawca podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Taki też zarzut przedstawiono Rafałowi K. Mężczyzna na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu został aresztowany na okres 3 miesięcy. O wymiarze kary zadecyduje sąd. Grozi mu kara od 3 lat pozbawienia wolności.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Symboliczny pogrzeb węgla brunatnego pod oknami Marszałka Województwa Dolnośląskiego - zdjęcie nr 24

Dolnośląski Alarm Smogowy: Brunatne dopalacze z Bogatyni nadal w sprzedaży

Życie
poniedziałek, 21 października 2019, 16:35
Pełnomocnik Rządu ds. Programu „Czyste Powietrze” oraz Dolnośląski Alarm Smogowy wzywają Kopalnię Turów do zaprzestania sprzedaży detalicznej węgla brunatnego. Pod oknami Marszałka Województwa Dolnośląskiego zorganizowali specjalny happening.

Zobacz również