NaStyku.pl

Areszt za pranie brudnych pieniędzy, papierosy z przemytu, przekupstwo i uprawę konopi

Kolejne przeszukania mieszkań na terenie powiatu zgorzeleckiego. Policjanci zatrzymali pięciu podejrzanych m.in. o pranie brudnych pieniędzy, ukrywanie papierosów z przemytu, próbę przekupstwa oraz uprawę konopi.
Policja / zdjęcie ilustracyjne
Policja / zdjęcie ilustracyjne

Pranie brudnych pieniędzy

W ubiegły poniedziałek (25.05) policjanci przeszukali jedną z posesji na terenie powiatu zgorzeleckiego, gdzie znaleźli 75 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. W mieszkaniu ukryte były także pieniądze w kwocie 370 tys. euro. Zatrzymano 64-letnego Tadeusza B. i jego żonę 62-letnią Jadwigę B., a także ich 39-lethoego syna Roberta B.

Po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim wszyscy usłyszeli zarzuty ukrywania pochodzących z przemytu wyrobów akcyzowych. Przedstawiono im również zarzut tzw. prania brudnych pieniędzy. Ujawnione w mieszkaniu pieniądze pochodziły prawdopodobnie, jak wynika ze wstępnych ustaleń, z przestępstwa skarbowego. Sprawcy przechowywali je i wprowadzali do obrotu w ramach prowadzonej przez jednego z nich działalności gospodarczej – poinformował prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Próba przekupstwa

To nie koniec. Mundurowi zatrzymali również 36-letniego Roberta Z., który próbował przekupić funkcjonariuszy, oferując im korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od przeszukania posesji należącej do rodziny B.

Uprawa konopi

W ramach postępowania policjanci przeszukali także inną posesję znajdującą się w powiecie zgorzeleckim. Tam zatrzymano 47-letnią Natalię G., która prowadziła uprawę 6 krzewów konopi innych niż włókniste. Kobieta posiadała również 7,5 grama ziela konopi oraz ponad 4 gramy metamfetaminy.

Tymczasowy areszt

Podejrzani, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim, zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Natalii G. grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Przestępstwa popełnione przez pozostałych podejrzanych zagrożone są karą do 10 więzienia.

27 maja 2020 roku Prokuratura Rejonowa we Lwówku Śląskim skierowała do miejscowego Sadu Rejonowego skuteczne wnioski o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy od zatrzymania wobec pięciu osób, którym zarzucono przestępstwa związane głównie z ukrywaniem wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy.

Zabezpieczone pieniądze w kwocie 370 tys. euro zostały objęte zabezpieczeniem majątkowym, podobnie jak zatrzymane od Roberta Z. środki w kwocie 24 600 zł oraz 6 070 zł należące do Natalii G. – dodał prokurator.

Sprawę przejął wydział do spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Odzyskany przez policjantów motocykl marki Honda / fot. KPP Zgorzelec

Odzyskano skradziony na terenie Niemiec motocykl i skuter

Życie
piątek, 03 lipca 2020, 11:58
Policjanci ze zgorzeleckiej grupy NYSA, na jednej z posesji w gminie Sulików, odnaleźli motocykl oraz skuter pochodzące z kradzieży na terenie Niemiec. Wartość odzyskanych pojazdów to prawie 8 tys. zł. Zatrzymano 32-latka, który odpowie za paserstwo.
Otwarta naczepa tira przewożącego kartony z workami na śmieci / fot. KPP Zgorzelec

Nieudany skok na tira... z workami na śmieci

Życie
piątek, 03 lipca 2020, 13:39
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zatrzymali parę, która włamała się do naczepy samochodu ciężarowego i ukradła karton worków na śmieci. Teraz będą tłumaczyć się przed sądem.

Zobacz również