NaStyku.pl

Aktywna tablica trafi do Szkoły Podstawowej w Sulikowie

Nowy sprzęt multimedialny w postaci tablicy interaktywnej trafi do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sulikowie.
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sulikowie wzbogaci się o "Aktywną Tablicę"
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sulikowie wzbogaci się o "Aktywną Tablicę"

Gmina Sulików pozyskała dofinansowanie w kwocie 14 tys. zł w ramach rządowego programu „Aktywna Tablica”. Stanowi to 80% wartości wydatków przeznaczonych na zakup pomocy naukowych, w postaci tablicy interaktywnej. Pozostałe 20%, czyli 3,5 tys. zł będzie stanowił wkład własny organu prowadzącego szkołę.

Tego typu pomoc dydaktyczna jest cennym narzędziem aktywizującym uczniów. W znacznym stopniu przyczynia się do rozwijania kompetencji dzieci, zastosowania nowoczesnych narzędzi zawodowych nauczycieli, a w efekcie do poprawy jakości kształcenia – czytamy na stronie Urzędu Gminy Sulików.

Tablica interaktywna pomoże nauczycielom prowadzić innowacyjne zajęcia z wykorzystaniem znanych przez uczniów programów interaktywnych, gier i materiałów multimedialnych. Dzięki urządzeniu nauczyciel będzie mógł prowadzić dynamiczne lekcje, gdzie oprócz zapisania przez niego niezbędnych informacji, w szybki sposób włączy odpowiedni do tematu film lub zdjęcia. Będzie miał również możliwość wybrania ćwiczeń interaktywnych utrwalających widzę lub sprawdzających na ile dany materiał został przyswojony. Cały scenariusz zajęć będzie można przygotować wcześniej, co pozwoli zaoszczędzić sporo czasu podczas lekcji. Nauczyciele będą przygotowywać własne materiały, korzystając z oprogramowania dołączonego do tablicy, jak również będą korzystać z bezpłatnych programów i materiałów dostępnych w Internecie.  

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Straż Graniczna / zdjęcie ilustracyjne

183 cudzoziemców na bakier z polskim prawem

Życie
czwartek, 18 lipca 2019, 10:24
Pierwsze 16 dni lipca były bardzo pracowite dla funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. W tym okresie zatrzymano 183 cudzoziemców, którzy nie przestrzegali polskich przepisów.

Zobacz również