NaStyku.pl

AKTUALIZACJA: Przemycał narkotyki z Holandii

Narkotyki o czarnorynkowej wartości około pół miliona złotych nie trafią na polski rynek. W areszcie osadzono Michała J., który przywiózł z Holandii blisko 10 kg ziela konopi innych niż włókniste, prawie 100 g żywicy konopi i ponad 50 g kokainy.
Prokuratura Okręgowa w Jelenij Górze
Prokuratura Okręgowa w Jelenij Górze

W Jędrzychowicach zatrzymano przemytnika

W ubiegły piątek (17 maja 2019 r.) w Jędrzychowicach funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu zatrzymali Michała J., który według ustaleń śledczych przywiózł z Holandii do Polski blisko 10 kilogramów ziela konopi innych niż włókniste, prawie 100 gramów żywicy konopi oraz 50 gramów kokainy. Czarnorynkową wartość przechwyconych narkotyków oszacowano na kwotę blisko pół miliona złotych.

Tymczasowy areszt Michała J.

Zatrzymanego 30-latka doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, gdzie przedstawiono mu zarzuty uczestnictwa w wewnątrzwspólnotowej dostawie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, co stanowi przestępstwo zagrożone karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności – informuje prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Po przesłuchaniu podejrzanego prokurator skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy od dnia zatrzymania. 19 maja Sąd Rejonowy w Zgorzelcu przychylił się do wniosku.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu.

10 kilogramów narkotyków ukrytych w oparach kawy / fot. KAS

10 kilogramów narkotyków ukrytych w oparach kawy

Aktualizacja

Celnicy i policjanci i udaremnili wprowadzenie na rynek polski 10 kg marihuany, haszyszu i kokainy z Holandii. Narkotyki jechały w torbach podróżnych ukrytych w samochodzie przewożonym przez zestaw ciężarowy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to blisko pół miliona złotych. Kierowca został tymczasowo aresztowany.

Funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu, Czwartego Referatu Realizacji w Zgorzelcu, wraz z Policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, 17 maja na stacji paliw w Jędrzychowicach zatrzymali mieszkańca Radomia, kierującego zestawem ciężarowym przewożącym używane samochody. W jednym z nich znaleziono torby pełne narkotyków. Zapach marihuany próbowano zamaskować rozsypaną kawą. Nie zmyliło to węchu psa służbowego przeszkolonego do wykrywania środków odurzających, wspomagającego działania funkcjonariuszy celno – skarbowych, który bezbłędnie oznaczył te środki. W torbach znaleziono 10 kilogramów marihuany, prawie 100 gramów haszyszu oraz ponad 50 gramów kokainy.

Zatrzymanego 30-latka doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, gdzie przedstawiono mu zarzuty uczestnictwa w wewnątrzwspólnotowej dostawie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, co stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 do 15 lat. W ręce idących tym tropem policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu kilka dni po pierwszym zatrzymaniu wpadło kolejnych dwóch młodych mieszkańców powiatu radomskiego, mających związek z przemytem narkotyków na teren Polski. Na wniosek prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu Sąd Rejonowy w Zgorzelcu zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

10 kilogramów narkotyków ukrytych w oparach kawy

10 kilogramów narkotyków ukrytych w oparach kawy / fot. KAS

 

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

znak C-2

Wyjeżdżając z Görlitz skręcisz w prawo

Życie
środa, 19 czerwca 2019, 15:22
Uwaga kierowcy! 25 czerwca 2019 r. zostanie zmieniona tymczasowa organizacja ruchu przy Moście Jana Pawła II w Zgorzelcu. Kierowcy wyjeżdżający z Niemiec będą musieli skręcić w prawo.
Uwaga! 22-24.06. utrudnienia w ruchu przy ul. Wolności i ul. Parkowej

Dni Zgorzelca 2019: Utrudnienia w ruchu przy ul. Wolności i ul. Parkowej

Życie
środa, 19 czerwca 2019, 12:21
Przed nami finał Dni Zgorzelca 2019. To będą dwa dni zabawy, koncertów i artystycznych wydarzeń, ale też utrudnień w ruchu drogowym. Ul. Parkowa oraz ul. Wolności (łącznik prowadzący do Miejskiego Domu Kultury) będą zamknięte dla samochodów.

Zobacz również

Oferta pracy: elektryk w Przedsiębiorstwie Zarządzania Nieruchomościami w Zgorzelcu
Życie
środa, 19 czerwca 2019, 11:11

PZN zatrudni elektryka

PZN Sp. z o.o. zatrudni pracowników w zawodzie elektryka. Zainteresowane...