NaStyku.pl

75. rocznica forsowania Nysy Łużyckiej. W Bogatyni uhonorowano kombatantów

Wczoraj (14.10) w sali ślubów bogatyńskiego magistratu odbyła wielokrotnie przekładana uroczystość uhonorowania kombatantów w 75. rocznicę forsowania Nysy Łużyckiej przez II Armię Wojska Polskiego. Kogo wyróżniono?
Forsowanie Nysy Łużyckiej - wręczono odznaczenia / fot. UMiG Bogatynia
Forsowanie Nysy Łużyckiej - wręczono odznaczenia / fot. UMiG Bogatynia

Aktu odznaczenia Pamiątkowym Krzyżem dokonał ppłk. Ryszard Leparowski Prezes Zarządu Społecznego Komitetu Ochrony Miejsc Pamięci Narodowej w Zgorzelcu wraz z Przewodniczącym Miejsko-Gminnego Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Stanisławem Jaroszem i pełniącym funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciechem Dobrołowiczem.

Odznaczeni zostali:

  • Anna Rodziwanowska
  • Stanisław Plosko
  • Józef Frankiewicz (w imieniu odznaczonego Pamiątkowy Krzyż odebrał członek rodziny)
  • Henryk Figielek (uhonorowany za 35-letni udział w uroczystościach rocznicowych forsowania Nysy Łużyckiej - oprawa muzyczna)

Gratulując i dziękując odznaczonym, Wojciech Dobrołowicz powtórzył za Józefem Piłsudskim, że "Naród, który traci pamięć przestaje być narodem", dlatego tak ważne jest pielęgnowanie pamięci o ludziach, którzy walczyli o naszą wolność. Spotkanie było także okazją do podzielenia się wspomnieniami z trudnych, wojennych lat oraz serdecznych rozmów.

Forsowanie Nysy Łużyckiej - wręczono odznaczenia

Forsowanie Nysy Łużyckiej - wręczono odznaczenia

Forsowanie Nysy Łużyckiej - wręczono odznaczenia

Forsowanie Nysy Łużyckiej - wręczono odznaczenia

fot. UMiG Bogatynia

Aktualna ocena: 5,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Maszynista

OGŁOSZENIE O NABORZE DO PRACY: MASZYNISTA ZUW

Życie
czwartek, 16 maja 2024, 18:36
W związku z wakatem w Zakładzie Uzdatniania Wody, Zarząd Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji „Nysa” Sp. z o.o. ogłasza nabór na stanowisko: Maszynista ZUW

Zobacz również

Woda w kulturze i sztuce
Życie
środa, 15 maja 2024, 11:47

Woda w kulturze i sztuce

Woda od zawsze fascynowała ludzi i miała ogromne znaczenie w...