NaStyku.pl

75. rocznica forsowania Nysy Łużyckiej. W Bogatyni uhonorowano kombatantów

Wczoraj (14.10) w sali ślubów bogatyńskiego magistratu odbyła wielokrotnie przekładana uroczystość uhonorowania kombatantów w 75. rocznicę forsowania Nysy Łużyckiej przez II Armię Wojska Polskiego. Kogo wyróżniono?
Forsowanie Nysy Łużyckiej - wręczono odznaczenia / fot. UMiG Bogatynia
Forsowanie Nysy Łużyckiej - wręczono odznaczenia / fot. UMiG Bogatynia

Aktu odznaczenia Pamiątkowym Krzyżem dokonał ppłk. Ryszard Leparowski Prezes Zarządu Społecznego Komitetu Ochrony Miejsc Pamięci Narodowej w Zgorzelcu wraz z Przewodniczącym Miejsko-Gminnego Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Stanisławem Jaroszem i pełniącym funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciechem Dobrołowiczem.

Odznaczeni zostali:

  • Anna Rodziwanowska
  • Stanisław Plosko
  • Józef Frankiewicz (w imieniu odznaczonego Pamiątkowy Krzyż odebrał członek rodziny)
  • Henryk Figielek (uhonorowany za 35-letni udział w uroczystościach rocznicowych forsowania Nysy Łużyckiej - oprawa muzyczna)

Gratulując i dziękując odznaczonym, Wojciech Dobrołowicz powtórzył za Józefem Piłsudskim, że "Naród, który traci pamięć przestaje być narodem", dlatego tak ważne jest pielęgnowanie pamięci o ludziach, którzy walczyli o naszą wolność. Spotkanie było także okazją do podzielenia się wspomnieniami z trudnych, wojennych lat oraz serdecznych rozmów.

Forsowanie Nysy Łużyckiej - wręczono odznaczenia

Forsowanie Nysy Łużyckiej - wręczono odznaczenia

Forsowanie Nysy Łużyckiej - wręczono odznaczenia

Forsowanie Nysy Łużyckiej - wręczono odznaczenia

fot. UMiG Bogatynia

Aktualna ocena: 5,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Komputer

Dostałeś mailem wezwanie na policję? Uważaj, to oszustwo!

Życie
wtorek, 20 października 2020, 08:49
Dostałeś wezwanie na policję drogą elektroniczną? Uważaj, to oszustwo! Pobieranie i otworzenie załączonego do wiadomości pliku może zainfekować Twój komputer złośliwym oprogramowaniem.
Policjant / zdjęcie ilustracyjne

10 lat „odsiadki”

Życie
poniedziałek, 19 października 2020, 12:04
Włamanie do auta i kradzież ekspresu do kawy, klucza do kół oraz karty bankomatowej, niezatrzymanie się do kontroli drogowej i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów - 42-latek może spędzić za więziennymi murami nawet dekadę.

Zobacz również

Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu
Życie
poniedziałek, 19 października 2020, 10:39

Znów zawyją syreny alarmowe

20 października 2020 r. zostanie przeprowadzony powiatowy trening systemu wczesnego...