NaStyku.pl

32-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego uciekał przed policją

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 32-letniemu mieszkańcowi powiatu lubańskiego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policją. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdami.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Zawidowie podczas nocnego patrolu jednej z okolicznych miejscowości próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego Volkswagenem. Ten jednak, pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie się, dalej kontynuował jazdę. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 32-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień zgodnie z art. 94 kodeksu wykroczeń kierowcy grozi grzywna od 20 do 5000 złotych, a nawet tymczasowy zakaz prowadzenia pojazdów, którego długość ustali sąd.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

zdjęcie ilustracyjne

Sierpniowy weekend na drogach. Policja zapowiada wzmożone kontrole

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 11:28
Przed nami kolejny długi weekend. Wielu z nas tych kilka sierpniowych wolnych dni spędzi poza domem, wypoczywając w różnych częściach Polski. W związku z tym, że duża grupa osób wybierze auto jako środek transportu, ruch na drogach będzie wzmożony.
Policja / zdjęcie ilustracyjne

Pieńsk. Nie żyje 10-latek przygnieciony przez zbiornik z wodą

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 09:37
Nieszczęśliwy wypadek w Pieńsku. Nie żyje 10-letni chłopiec przygnieciony przez zbiornik z wodą. Przyczepa, na której znajdowało się dziecko i beczka z wodą przewróciła się podczas wykonywania manewru zawracania.

Zobacz również