NaStyku.pl

31 mandatów karnych nałożonych przez inspektorów i policjantów

18 przeładowanych pojazdów, 36 zabranych dowodów rejestracyjnych, 31 mandatów karnych – to efekt wspólnych działań policji i inspektorów transportu drogowego.
Kontrolowany przez policję i inspekcję transportu drogowego pojazd / fot. KPP Zgorzelec
Kontrolowany przez policję i inspekcję transportu drogowego pojazd / fot. KPP Zgorzelec

Zgorzeleccy policjanci zaznaczają, że właściwie skonstruowany, odpowiednio wyposażony i sprawny technicznie pojazd pozwala kierowcy szybko i skutecznie reagować na zmieniającą się sytuację drogową i podejmować właściwe decyzje, co zmniejsza ryzyko spowodowania wypadku. Dlatego mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego z Jeleniej Góry prowadzili wczoraj wspólne działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zadaniem akcji było ujawnienie i wyeliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego. Funkcjonariusze kontrolowali stan techniczny pojazdów, czas pracy kierowców oraz trzeźwość.

Jak wskazuje podkom. Agnieszka Goguł z KPP Zgorzelec, nie wszyscy użytkownicy dróg stosowali się do obowiązujących przepisów. Łącznie skontrolowano 42 pojazdy i nałożono 31 mandatów karnych za popełnione wykroczenia. Funkcjonariusze zatrzymali także 36 dowodów rejestracyjnych samochodów, których stan techniczny zagrażał bezpieczeństwu w ruchu drogowym. 18 pojazdów było przeładowanych.

Najczęściej pojawiającymi się usterkami były niesprawne układy kierownicze i hamulcowe, stan ogumienia i wycieki płynów eksploatacyjnych.

Wspólne działania policji i inspekcji transportu drogowego w Zgorzelcu / fot. KPP Zgorzelec

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

zdjęcie ilustracyjne

Sierpniowy weekend na drogach. Policja zapowiada wzmożone kontrole

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 11:28
Przed nami kolejny długi weekend. Wielu z nas tych kilka sierpniowych wolnych dni spędzi poza domem, wypoczywając w różnych częściach Polski. W związku z tym, że duża grupa osób wybierze auto jako środek transportu, ruch na drogach będzie wzmożony.
Policja / zdjęcie ilustracyjne

Pieńsk. Nie żyje 10-latek przygnieciony przez zbiornik z wodą

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 09:37
Nieszczęśliwy wypadek w Pieńsku. Nie żyje 10-letni chłopiec przygnieciony przez zbiornik z wodą. Przyczepa, na której znajdowało się dziecko i beczka z wodą przewróciła się podczas wykonywania manewru zawracania.

Zobacz również