NaStyku.pl

29-letni kierowca Audi zatrzymany po pościgu

Kierowca samochodu dostawczego zjechał drogę osobówce – w ten sposób udało się zatrzymać uciekiniera, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.
Jędrzychowice. Pościg za kierowcą Audi / fot. KPP Zgorzelec
Jędrzychowice. Pościg za kierowcą Audi / fot. KPP Zgorzelec

Policjanci z grupy SPEED próbowali w Jędrzychowicach zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę czerwonego Audi. Ten jednak miał inne plany, zignorował wydawane przez funkcjonariuszy sygnały, przyśpieszył i zaczął uciekać. Myślał, że uda mu się zgubić pościg, ale się przeliczył… Całą sytuację dostrzegł 49-letni kierowca dostawczego Renault, który jechał z naprzeciwka i uniemożliwił uciekinierowi dalszą jazdę.

Za kierownicą Audi siedział 29-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego, który miał zatrzymane prawo jazdy. Auto, którym się poruszał nie miało ważnych badań technicznych oraz obowiązkowego wyposażenia. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że zatrzymany jest pod wpływem metamfetaminy – wyjaśnia kom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

29-latek został przewieziony do zgorzeleckiej komendy, gdzie przedstawiono mu zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Pan Dariusz Janik i podinsp. Andrzej Barna / fot. KPP Zgorzelec

Taksówkarz udaremnił próbę oszustwa metodą „na wnuczka”

Życie
piątek, 24 września 2021, 14:48
Dzięki odpowiedzialnej postawie taksówkarza udało się udaremnić próbę oszustwa metodą „na wnuczka”. Mężczyzna pokrzyżował plany przestępcom, którzy chcieli wyłudzić od 88-latki sporą kwotę pieniędzy i biżuterię.
Telefon komórkowy / zdjęcie ilustracyjne

Uważaj na SMS-y o kwarantannie lub zgubionym portfelu!

Życie
piątek, 24 września 2021, 10:10
Nowa fala oszustw SMS. Setki osób dostaje wiadomości informujące o skierowaniu na kwarantannę lub o zgubionym portfelu. Każda zawiera także link prowadzący rzekomo do strony internetowej. Nie otwieraj go!

Zobacz również