NaStyku.pl

28 małych kopyt więcej!

Siedem młodych gazeli dżejran przyszło na świat w görlitzkim zoo. Trzy z nich karmione są butelką.
Kurator Catrin Hammer podczas karmienia młodych gazeli butelką / fot. Danilo Dittrich
Kurator Catrin Hammer podczas karmienia młodych gazeli butelką / fot. Danilo Dittrich

Winnym tego, iż w zeszłym roku w Naszym Zoo nie odchowano żadnych młodych gazeli jest lis. Minął rok, wykonano wiele prac remontowych, postawiono dziesiątki metrów elektrycznego ogrodzenia, a po wybiegu wraz z ośmioma dorosłymi osobnikami biegają cztery młode gazele.

W ciągu kilku kolejnych dni dołączą do nich także Böck, Pee i Fü, trzy trzytygodniowe jagnięta, które z różnych powodów zostały odrzucone przez matki. Aktualnie znajdują się pod czułą opieką doświadczonych opiekunów zwierząt. To całodzienny obowiązek, między godz. 7.00 i 22.00 każde z młodych pięciokrotnie domaga się posiłku w postaci zastępczego mleka. Do tego dochodzi jeszcze głaskanie, prace porządkowe oraz przygotowywanie posiłków. I to wszystko razy trzy... 
Małe antylopy powoli przechodzą na pokarm stały. W wieku około dwunastu tygodni nie będą już potrzebować mleka. 

Gazele dżejran zasiedlały kiedyś cały region Azji Środkowej, od Bliskiego Wschodu po Mongolię. Obecnie, z powodu niszczenia siedlisk, a przede wszystkim nielegalnego polowania, gatunek ten uważany jest za zagrożony.

W całej Europie tylko osiem ogrodów zoologicznych hoduje ten charyzmatyczny gatunek zwierząt. Mimo, mało spektakularnego, jasno-beżowego ubarwienia, to bardzo wyjątkowe zwierzęta.

Tymczasem, jak rejestrują kamery pułapki, lis nadal patroluje Nasze Zoo. Jednak, dzięki pracom wykonanym przy wybiegu, „twierdza gazeli” jest dla niego nie do zdobycia.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Odzyskany przez policjantów motocykl marki Honda / fot. KPP Zgorzelec

Odzyskano skradziony na terenie Niemiec motocykl i skuter

Życie
piątek, 03 lipca 2020, 11:58
Policjanci ze zgorzeleckiej grupy NYSA, na jednej z posesji w gminie Sulików, odnaleźli motocykl oraz skuter pochodzące z kradzieży na terenie Niemiec. Wartość odzyskanych pojazdów to prawie 8 tys. zł. Zatrzymano 32-latka, który odpowie za paserstwo.
Otwarta naczepa tira przewożącego kartony z workami na śmieci / fot. KPP Zgorzelec

Nieudany skok na tira... z workami na śmieci

Życie
piątek, 03 lipca 2020, 13:39
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zatrzymali parę, która włamała się do naczepy samochodu ciężarowego i ukradła karton worków na śmieci. Teraz będą tłumaczyć się przed sądem.

Zobacz również