NaStyku.pl

25 mln zł na dodatkowe zajęcia dla uczniów z dolnośląskich podstawówek

Pieniądze na warsztaty, wycieczki, wizyty w muzeach czy pomoc psychologiczną – to środki z programu regionalnego, które pomogą uczniom dolnośląskich podstawówek w powrocie do normalnego funkcjonowania po okresie pandemii.
Szkoła Podstawowa
Szkoła Podstawowa

Całkowita wartość wsparcia programu regionalnego wyniesie aż 25 mln zł.

Dzięki temu szkoły będą mogły zorganizować swoim uczniom dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, ciekawe zajęcia pozalekcyjne takie jak kółka zainteresowań, warsztaty i laboratoria, czy wreszcie wycieczki pozaszkolne. Do współpracy w projekcje zaangażowane mają być również instytucje kultury, które przygotują specjalną ofertę dla młodzieży oraz Koleje Dolnośląskie, które realizowałyby przewozy w ciekawe miejsca w naszym regionie.

Nabór wniosków rusza 7 lipca br. W programie dofinansowania działań dla dzieci mogą brać udział wszystkie szkoły podstawowe z województwa dolnośląskiego. Wnioski o dofinansowanie mogą składać organy prowadzące daną szkołę. Placówki, które otrzymają dofinansowanie w ramach konkursu, wykorzystają środki w przyszłym roku szkolnym. Pieniądze przeznaczyć będzie można na wybrane cele związane z ułatwieniem uczniom powrotu do nauczania stacjonarnego, integracją, budowaniem relacji oraz zmniejszaniem negatywnych skutków pandemii koronawirusa, które najmłodsi uczniowie odczuli szczególnie mocno.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również