NaStyku.pl

129 km/h w terenie zabudowanym!

W miniony weekend policjanci zatrzymali aż 5 kierowców, którzy wsiedli za kółko pomimo sądowych zakazów lub cofniętych uprawnień. Jeden z nich prowadził w po pijanemu, drugi pędził z prędkością 129 km/h w terenie zabudowanym.
Samochód
Samochód

Policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu cały czas prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niestety pomimo licznych apeli wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy ukarani zakazem kierowania pojazdami za wcześniejsze naruszenia przepisów ruchu drogowego (np. kierowanie pojazdem stanie nietrzeźwości, czy spowodowanie wypadku lub niezatrzymanie się do kontroli drogowej) wsiadają za kierownicę. Takie zachowanie pociąga za sobą poważne konsekwencje prawne – zaznacza podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

W miniony weekend policjanci zatrzymali aż 5 kierowców, którzy nie dostosowali się do zakazów kierowania pojazdami. Jeden z nich prowadził samochód na podwójnym gazie. Kolejny pędził z prędkością 129 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdami wbrew sadowemu zakazowi jest przestępstwem, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie pojazdem po cofnięciu uprawnień przez starostę grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

zdjęcie ilustracyjne

Sierpniowy weekend na drogach. Policja zapowiada wzmożone kontrole

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 11:28
Przed nami kolejny długi weekend. Wielu z nas tych kilka sierpniowych wolnych dni spędzi poza domem, wypoczywając w różnych częściach Polski. W związku z tym, że duża grupa osób wybierze auto jako środek transportu, ruch na drogach będzie wzmożony.
Policja / zdjęcie ilustracyjne

Pieńsk. Nie żyje 10-latek przygnieciony przez zbiornik z wodą

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 09:37
Nieszczęśliwy wypadek w Pieńsku. Nie żyje 10-letni chłopiec przygnieciony przez zbiornik z wodą. Przyczepa, na której znajdowało się dziecko i beczka z wodą przewróciła się podczas wykonywania manewru zawracania.

Zobacz również