NaStyku.pl

129 km/h w terenie zabudowanym!

W miniony weekend policjanci zatrzymali aż 5 kierowców, którzy wsiedli za kółko pomimo sądowych zakazów lub cofniętych uprawnień. Jeden z nich prowadził w po pijanemu, drugi pędził z prędkością 129 km/h w terenie zabudowanym.
Samochód
Samochód

Policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu cały czas prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niestety pomimo licznych apeli wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy ukarani zakazem kierowania pojazdami za wcześniejsze naruszenia przepisów ruchu drogowego (np. kierowanie pojazdem stanie nietrzeźwości, czy spowodowanie wypadku lub niezatrzymanie się do kontroli drogowej) wsiadają za kierownicę. Takie zachowanie pociąga za sobą poważne konsekwencje prawne – zaznacza podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

W miniony weekend policjanci zatrzymali aż 5 kierowców, którzy nie dostosowali się do zakazów kierowania pojazdami. Jeden z nich prowadził samochód na podwójnym gazie. Kolejny pędził z prędkością 129 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdami wbrew sadowemu zakazowi jest przestępstwem, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie pojazdem po cofnięciu uprawnień przez starostę grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Prokuratura Okręgowa w Jelenij Górze

Przemycał narkotyki z Holandii

Życie
czwartek, 23 maja 2019, 19:26
Narkotyki o czarnorynkowej wartości około pół miliona złotych nie trafią na polski rynek. W areszcie osadzono Michała J., który przywiózł z Holandii blisko 10 kg ziela konopi innych niż włókniste, prawie 100 g żywicy konopi i ponad 50 g kokainy.
Zdjęcie poglądowe placu zabaw z urządzeniami sprawnościowymi

Otwarta Strefa Aktywności w Sulikowie

Życie
czwartek, 23 maja 2019, 13:09
Jeszcze w tym roku przy istniejącym placu zabaw w Sulikowie zostanie wybudowana "Otwarta Strefa Aktywności". Gmina Sulików pozyskała środki zewnętrzne w wysokości 50 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zobacz również

Policja
Życie
środa, 22 maja 2019, 09:47

Pościg za kierowcą VW

Uciekał przed policją, brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników...