NaStyku.pl

Zgwałcił bezbronną, starszą kobietę. W ustaleniu sprawcy pomogły badania DNA

Pobrany materiał genetyczny oraz oznaczenie profilu DNA sprawcy przyczyniło się w dużej mierze do zatrzymania 37- letniego mieszkańca powiatu lubańskiego. Podejrzany został zatrzymany i tymczasowo aresztowany.
fot. KPP Lubań
fot. KPP Lubań

Niektóre sprawy kryminalne, przy których pracują policjanci, są na tyle skomplikowane lub mają tak niewiele śladów, że ustalenie podejrzanego wymaga nie tylko skrupulatności i wytrwałości od funkcjonariuszy, ale także wiele czasu, po którym niektóre fakty wychodzą na światło dzienne. Tak było w sprawie, nad którą od miesiąca pracowali lubańscy kryminalni. 

Napastnik wtargnął w nocy do domu starszej, bezbronnej kobiety, a dalej używając przemocy wobec niej, kneblując ręce i usta zmusił ją do obcowania płciowego. Podejrzany ukradł jej telefon komórkowy oraz pieniądze. Pokrzywdzona powiadomiła o zdarzeniu policję. Od tego momentu pod nadzorem lubańskiej prokuratury, funkcjonariusze prowadzili czynności operacyjne oraz śledcze, których celem było zebranie dowodów przestępstwa, a także ustalenie i zatrzymanie jego sprawcy - informuje asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowy KPP w Lubaniu.

Ich cierpliwość została wynagrodzona, a stało się to możliwe dzięki badaniom laboratoryjnym zabezpieczonego materiału genetycznego, które pozwoliły na oznaczenie profilu DNA sprawcy. Pokazuje to, jak ważne jest znalezienie i właściwe zabezpieczenie śladów na miejscu przestępstwa przez policyjnych techników kryminalistycznych oraz praca operacyjna prowadzona przez policjantów - dodaje policjantka.

Mundurowi zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu lubańskiego. Decyzją lubańskiego sądu na wniosek policji i prokuratury wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Przestępstwa, których się dopuścił zagrożone są surową karą pozbawienia wolności, której górna granica wynosi 15 lat. Podejrzany działał w warunkach recydywy.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. KPP Zgorzelec

Bogatynia: Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

Życie
wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:10
Szybkie i zdecydowanie działanie policjantów z komisariatu w Bogatyni pozwoliło najpierw odnaleźć mężczyznę, który był w kryzysie emocjonalnym, a następnie uratować jego życie. 39-latek trafił do szpitala, gdzie otrzymał specjalistyczną pomoc.
fot. KPP Zgorzelec

Śmiertelny wypadek motocyklisty

Życie
wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:06
W niedzielne popołudnie, na drodze wojewódzkiej 350 doszło do śmiertelnego wypadku motocyklisty. Zginął 22-letni mieszkaniec województwa lubuskiego.

Zobacz również