NaStyku.pl

Zgorzeleccy policjanci podsumowali świąteczny okres

Od 29 marca do 1 kwietnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej jednostki prowadzili działania prewencyjne, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym po drogach powiatu zgorzeleckiego.
fot. KPP Zgorzelec
fot. KPP Zgorzelec

Od piątku do poniedziałku, w naszym regionie doszło do 13 kolizji drogowych. Większość z nich miała miejsce na parkingach marketow, a główną przyczyną było nieprawidłowe cofanie. Na szczęście w tym czasie nie doszło do żadnego wypadku i żaden z uczestników nie odniósł poważnych obrażeń. 

Policjanci zatrzymali i wyeliminowali z ruchu drogowego 3 nietrzeźwych kierujących, którzy stanowili poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych użytkowników dróg. Jeden z nich na terenie gminy Sulików kierując pojazdem marki Opel wjechał do rowu. Jak się okazło 38-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. 

Na zdjęciu pojazd na dachu  Na zdjęciu butelki z alkoholem

Drugą nietrzeźwą kierującą, która wjechała do rowu, była 35-letnia mieszkanka powiatu żagańskiego. Kobieta miała w organizmie ponad promil alkoholu,

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna, a także przepadek pojazdu lub jego równowartości.

W świątecznym okresie policjanci zatrzymali 8 kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy pomimo sądowych zakazów, jeden z nich dodatkowo był pod wpływem narkotykow. 3 kierujących miało cofnięte decyzją starosty uprawnienia. 

Podczas służby na terenie gminy Węgliniec policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi, który w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał o 58 km/h więcej. Za popełnione czyn otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych, 13 punktów karnych oraz zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Kolejny kierujący, który przekroczył dopuszczalną prędkość również kierował pojazdem marki Audi. Policjanci zatrzymali go na terenie gminy Zgorzelec. Mężczyzna pędził 165 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 90 km/h. Jak się okazało kierujący posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Został ukarany mandatem karnym w wysokoścvi 2500 złotych.

na zdjeciu wycinek obrazy z wideorejestratora

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. KPP Zgorzelec

Bogatynia: Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

Życie
wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:10
Szybkie i zdecydowanie działanie policjantów z komisariatu w Bogatyni pozwoliło najpierw odnaleźć mężczyznę, który był w kryzysie emocjonalnym, a następnie uratować jego życie. 39-latek trafił do szpitala, gdzie otrzymał specjalistyczną pomoc.
fot. KPP Zgorzelec

Śmiertelny wypadek motocyklisty

Życie
wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:06
W niedzielne popołudnie, na drodze wojewódzkiej 350 doszło do śmiertelnego wypadku motocyklisty. Zginął 22-letni mieszkaniec województwa lubuskiego.

Zobacz również