NaStyku.pl

Zgorzelec: Dzięki reakcji mieszkańców nietrzeźwa kierująca nie uniknie odpowiedzialności

31-latka kierując pojazdem marki Opel uderzyła w zaparkowane samochody. Chciała uciec z miejsca zdarzenia ale została ujęta przez mieszkańców pobliskiej kamienicy.
fot. KPP Zgorzelec
fot. KPP Zgorzelec

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu otrzymał zgłoszenie o pojeździe marki Opel, który wjechał w inne zaparkowane samochody. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej jednostki. Jak się okazało mieszkańcy pobliskiej kamienicy usłyszeli odgłosy zderzenia pojazdów. Po wyjściu na zewnątrz zauważyli jak z samochodu wysiadają dwie kobiety oraz mężczyzna. Kierująca wraz z pasażerem próbowali oddalić się z miejsca zdarzenia dlatego zostali ujęci przez mieszkańców i przekazani w ręce policjantów.

Funkcjonariusze zbadali 31-letnią kierującą alkomatem, który wykazał, że ma ona w organizmie prawie trzy promile alkoholu. Dodatkowo kobieta miała cofnięte decyzją starosty uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz punktów karnych, grzywny, zakazu prowadzenia pojazdów, kary pieniężnej od 5000 zł do 60 000 zł może grozić kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz punktów karnych, grzywny, zakazu prowadzenia pojazdów, kary pieniężnej od 5000 zł do 60 000 zł może grozić kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat - informuje kom. Agnieszka Goguł, oficer prasowy KPP w Zgorzelcu. 

Teraz kobieta za swoje czyny odpowie przed sądem. 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. UM Zgorzelec

Złote Gody Państwa Krystyny i Wiesława Nowakiewiczów

Życie
piątek, 01 marca 2024, 09:02
W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Krystyna i Wiesław Nowakiewiczowie – para, która złożyła swoje przyrzeczenie małżeńskie 50 lat wcześniej.

Zobacz również