NaStyku.pl

Zapraszamy na otwarte spotkanie z prof. Adamem Bodnarem w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu

0 lutego br. o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu, ul. Parkowa 1 odbędzie się otwarte spotkanie z prof. Adamem Bodnarem, autorem książek “Nigdy nie odpuszczę” oraz “Obywatel PL”.
Plakt Organizator
Plakt Organizator

Organizatorami są Fundacja MLB, Miasto Zgorzelec, Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu, Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu.

Podczas spotkania oraz przed będzie możliwość zakupienia w promocyjnej cenie książki profesora Adama Bodnara “Nigdy nie odpuszczę” za kwotę 35 zł w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zgorzelcu.

Adam Bodnar – dr hab. nauk prawnych, profesor Uniwersytetu SWPS, od sierpnia 2021 r. Dziekan Wydziału Prawa w Warszawie Uniwersytetu SWPS, profesor wizytujący na Uniwersytecie w Kolonii (Academy for European Human Rights Protection), senior fellow w Democracy Institute Uniwersytetu Środkowo-Europejskiego (CEU) w Budapeszcie; Rzecznik Praw Obywatelskich VII kadencji (09.2015 – 07.2021); w latach 2004 – 2015 współpracownik Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka (jako koordynator Programu Spraw Precedensowych, a następnie jako sekretarz i wiceprezes zarządu); obecnie członek rad doradczych krajowych i międzynarodowych organizacji, w tym World Organization Against Torture (OMCT), International IDEA, World Justice Project, Liberties oraz Fundacja Obywatelskich Ruchów Demokratycznych; publicysta stale współpracujący z „Gazetą Wyborczą” oraz internetowym wydaniem „Polityki”; prowadzi także autorski program BOS w Radio TOK FM (wcześniej przez rok prowadził audycję Prawy Adam w Radio Newonce); laureat krajowych i międzynarodowych nagród za zasługi dla ochrony praworządności i praw człowieka.

Przed spotkaniem każdy mieszkaniec, który myśli o studiowaniu będzie miał możliwość zapoznania się z ofertą uczelni wyższych. 

10 lutego 2023 r., w godz. 15.00 – 17.00 Fundacja MLB wspólnie z miastem Zgorzelec organizuje I Forum Edukacyjne.

Wystawiają się: Uniwersytet SWPS we Wrocławiu, KANS – Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych w Jeleniej górze, Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie / Filia w Zgorzelcu, Łużycka Szkoła Wyższa w Żarach, Hochschule Zittau – Görlitz.

 

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. KPP Zgorzelec

Bogatynia: Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

Życie
wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:10
Szybkie i zdecydowanie działanie policjantów z komisariatu w Bogatyni pozwoliło najpierw odnaleźć mężczyznę, który był w kryzysie emocjonalnym, a następnie uratować jego życie. 39-latek trafił do szpitala, gdzie otrzymał specjalistyczną pomoc.
fot. KPP Zgorzelec

Śmiertelny wypadek motocyklisty

Życie
wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:06
W niedzielne popołudnie, na drodze wojewódzkiej 350 doszło do śmiertelnego wypadku motocyklisty. Zginął 22-letni mieszkaniec województwa lubuskiego.

Zobacz również