NaStyku.pl

W Radzimowie powstanie nowa remiza OSP. Trwają wstępne rozmowy ze strażakami

Wójt Gminy Sulików spotkał się w ostatnim czasie ze strażakami OSP z Radzimowa. Trwają rozmowy w sprawie budowy nowej remizy.
fot. Gmina Sulików
fot. Gmina Sulików

Nowa remiza w Radzimowie ma powstać w formule zaprojektuj i wybuduj. Jak wyjaśnia Wójt Gminy Sulików, Robert Starzyński, remiza zostanie wybudowana w ramach otrzymach środków z programu "Polski Ład". 

Otrzymaliśmy środki z Programu Inwestycji Strategicznych dla samorządów, w których działały państwowe gospodarstwa rolne, w wysokości blisko 2 mln złotych. To właśnie za tę kwotę zostanie wybudowana nowa remiza strażacka OSP w Radzimowie - mówi wójt Robert Starzyński. - Chcielibyśmy zamknąć inwestycję w tej kwocie, natomiast jeśli przekroczy budżet, to wówczas część wyposażenia dokupimy ze środków gminnych - dodaje. 

Na razie trwają wstępne rozmowa z druhami z Radzimowa, którze przedstawili swoje oczekiwania co do nowej remizy. Ustalana jest również lokalizacja budynku, a jedna z opcji zakłada budowę w miejscu pierowtnym. Przypomnijmy, że budynek strażaków, jeszcze poniemiecki, spłąnął kilkanaście lat temu. 

Wykonanie projektu technicznego budynku oraz uzyskanie wszystkich uzgodnień i pozwolenia na budowę trochę potrwa , dlatego mimo wakacji nie chcemy tracić czasu. Budowa nowej remizy to ważny element historii naszej Gminy - doaje Wójt Gminy Sulików, Robert Starzyński. 

O postępie prac będziemy informować.

fot. Gmina Sulików (2)

Zobacz też: 

Stary Węgliniec: Dachował i wylądował w polu. 28-latek zbiegł z miejsca zdarzenia

Tak na festynie bawiły się dzieci z Koźlic i Osieka Łużyckiego. To była udana zabawa!

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. UM Zgorzelec

Złote Gody Państwa Krystyny i Wiesława Nowakiewiczów

Życie
piątek, 01 marca 2024, 09:02
W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Krystyna i Wiesław Nowakiewiczowie – para, która złożyła swoje przyrzeczenie małżeńskie 50 lat wcześniej.

Zobacz również