NaStyku.pl

Ślubowanie pierwszoklasistów w LO im. Braci Śniadeckich

19 września 2023 r. Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu obchodziło Święto Patronów Szkoły, czyli Jana i Jędrzeja Śniadeckich.
fot. Starostwo Powiatowe Zgorzelec
fot. Starostwo Powiatowe Zgorzelec

Uzupełnieniem tego szczególnego wydarzenia było ślubowanie uczniów klas pierwszych, a tym samym włączenie ich w grono społeczności szkolnej.

Ślubowanie i przyrzeczenie uczniów klas pierwszych to uroczysta chwila, która symbolizuje początek nowego etapu w życiu młodych ludzi. To moment, w którym uczniowie wyrażają swoją gotowość do nauki, rozwoju osobistego, oraz przestrzegania wartości, które są istotne w szkole i społeczeństwie.

Wszystkich zaproszonych gości serdecznie przywitała Dorota Chitruń Dyrektor Liceum, która dodatkowo przypomniała historię szkoły, podkreślając jej znaczenie i rangę dla powiatu.

W części oficjalnej swoje wystąpienie wygłosił również Starosta Zgorzelecki, który wskazał istotną rolę nauczycieli w dziejach historii oraz życzył uczniom klas pierwszych, by nawiązane przyjaźnie oraz odkryte pasje w czasie edukacji w LO im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu stanowiły cenne źródło radości i satysfakcji z osiągniętych sukcesów. 

W uroczystościach uczestniczył Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński oraz Członek Zarządu Powiatu Krystyna Radzięta.

 

fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu (8)

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. KPP Zgorzelec

Bogatynia: Policjanci poszukują zaginionej Barbary Marszałek

Życie
czwartek, 07 grudnia 2023, 09:52
Policjanci z Komisariatu Policji w Bogatyni prowadzą poszukiwania Barbary Marszałek lat 54 zamieszkałej w Bogatyni, która w dniu 26 listopada 2023 roku wyszła z domu nie informując gdzie się udaje. Ostatni raz widziana 2 grudnia na terenie Bogatyni.

Zobacz również