NaStyku.pl

Pożyczki pod zastaw samochodu - o czym trzeba pamiętać przy zawieraniu takiej umowy

Nie masz stałego źródła dochodu, a nagle potrzebujesz większej gotówki. Jeśli jesteś właścicielem samochodu to prawdopodobnie masz problem z głowy. Możesz wziąć pożyczkę pod zastaw pojazdu. Otrzymasz tyle pieniędzy, ile twoje auto jest warte.

Jak wygląda pożyczka pod zastaw samochodu?

Firmy pozabankowe coraz chętniej wprowadzają do swojej oferty prócz pożyczek pod zastaw nieruchomości, również pożyczki pod zastaw czterech kółek. W praktyce to wygląda w ten sposób, że zawieramy układ z daną firmą pożyczkową. Daje nam ona określoną kwotę pieniędzy. Jeśli jednak nie oddamy jej w terminie, firma ma prawo w zamian przywłaszczyć sobie nasz samochód.

Aby skorzystać z pożyczki pod zastaw samochodu, musimy spełnić trzy najważniejsze warunki:

  • pojazd musi być w odpowiednim wieku
  • musimy być jedynymi właścicielami danego samochodu
  • auto musi mieć ważny przegląd techniczny i ubezpieczenie OC (niektóre firmy wymagają także AC).

Jeśli spełniamy te warunki, możemy wypełnić i złożyć wniosek o odpowiednią pożyczkę. W momencie podpisania umowy, firma staje się współwłaścicielem naszego samochodu – należy do niej 51%. Oczywiście mimo to, pojazd jest wciąż do naszej ciągłej dyspozycji. Jeśli spłacimy zaciągnięte zobowiązanie tak, jak jest to określone w umowie, pożyczkodawca przenosi na nas całość własności pojazdu – wtedy ponownie w 100% należy on do nas.

Multum formalności

Tego typu pożyczka obarczona jest wieloma formalnościami i wizytami w wydziale komunikacji. Musimy przecież dwa razy przerejestrowywać nasz pojazd, zarówno przed wzięciem pożyczki (firma musi zostać dopisana w dowodzie rejestracyjnym oraz karcie pojazdu), jak i po jej spłacie. A skoro o spłacie mowa. Trzeba zdawać sobie sprawę też z ryzyka, jakie niesie za sobą tego rodzaju pożyczka. Problemy pojawiają się w momencie, gdy nie spłacimy jej na czas. Jeśli nie wywiążemy się z umowy z pożyczkodawcą, to stracimy nasz samochód – firma nie tylko nam go zabierze, ale wystawi na sprzedaż.

Decyzja o pożyczce pod zastaw samochodu musi więc być dobrze przemyślana. Szczegółowe informacje w kwestii pożyczek pod zastaw samochodu znajdziemy na stronie https://www.ratkomat.pl/blog/pozyczka-pod-zastaw-samochodu. Ci, którym zależy na jeszcze większej sumie, mogą rozważyć inną opcję – pożyczkę pod zastaw nieruchomości.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również