NaStyku.pl

Policjantki ze Zgorzelca odwiedziły przedszkolaki

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Pajacyk w Zgorzelcu.
fot. KPP Zgorzelec
fot. KPP Zgorzelec

Policjantki ze zgorzeleckiej komendy odwiedziła przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Pajacyk w Zgorzelcu. Funkcjonariuszki przypomniały dzieciom zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, korzystania z kasków ochronnych, pasów bezpieczeństwa oraz fotelików dla dzieci. Zachęcały najmłodszych do używania elementów odblaskowych wskazując ich znaczenie dla bezpieczeństwa.

Kolejnym tematem był sposób zachowania się w kontaktach z obcymi. Co zrobić gdy ktoś puka do drzwi, a dorosłych nie ma w domu oraz jak należy zachować się gdy zaczepia nas obca osoba. Omówiono również prawidłową reakcję podczas spotkania z niebezpiecznym zwierzęciem.

Najmłodsi dowiedzieli się także na czym polega służba policjanta i w jakich sprawach można zwracać się do wszystkich policjantów z prośbą o pomoc. Na zakończenie przedszkolaki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia oraz otrzymały drobne upominki oraz odblaskowe zawieszki.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. UM Zgorzelec

Złote Gody Państwa Krystyny i Wiesława Nowakiewiczów

Życie
piątek, 01 marca 2024, 09:02
W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Krystyna i Wiesław Nowakiewiczowie – para, która złożyła swoje przyrzeczenie małżeńskie 50 lat wcześniej.

Zobacz również