NaStyku.pl

Lubań: Dusił taksówkarza bo nie chciał zapłacić za kurs

Do zdarzenia doszło przed świętami wielkanocnymi. Dwaj mężczyźni wsiedli do taksówki i zamówili kurs, za który nie zamierzali płacić. Jeden z pasażerów dusił taksówkarza.
fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Jak informuje KPP w Lubaniu do zdarzenia doszło kilka dni temu na jednej z ulic Lubania. Podejrzani w sprawie mężczyźni wsiedli do zaparkowanego na ul. Spółdzielczej pojazdu i zamówili kurs na ulicę Fabryczną.

34- latek, mieszkaniec Lubania, usiadł obok kierowcy jednocześnie informując go, że zapłaci za kurs dolarami. Młodszy z mężczyzn, 22-latek, wsiadł do pojazdu na tylne siedzenie kanapy. Gdy przyszło do płacenia, pasażer złapał taksówkarza za szyję i groził mu uduszeniem, jeśli ten będzie domagał się zapłaty za kurs. Następnie okradli pokrzywdzonego. Napastnicy uciekli z miejsca zdarzenia.

Powiadomieni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu rozpoczęli poszukiwania sprawców przestępstwa. Zatrzymanie ich było kwestią czasu. Na podstawie zapisów monitoringu, przesłuchania osób oraz dokładnego rozpoznania terenu, wytypowali podejrzanych. Komunikat o zatrzymaniu mężczyzn trafił do będących na służbie policjantów prewencji, którzy namierzyli i zatrzymali 22 latka. Drugi ze sprawców ujęty został przez mundurowych z Wydziału Kryminalnego. 

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, prokurator zastosował wobec podejrzanych, policyjny dozór połączony z zakazem kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonego. 34-latkowi grozi ponad 20 lat więzienia. 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. KPP Zgorzelec

Bogatynia: Policjanci zabezpieczyli 160 działek metamfetaminy

Życie
wtorek, 16 lipca 2024, 09:47
W wyniku działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali 33-latka podejrzewanego o posiadanie środków psychotropowych.

Zobacz również