NaStyku.pl

Handlował nielegalnymi...środkami do prania!

Produkt, który do obrotu wprowadził 42-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego, do złudzenia przypominał żel do prania znanego producent. Różnił się jednak znacząco składem. Teraz mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.
fot. KPP Lubań
fot. KPP Lubań

policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę mieszkańca powiatu lubańskiego zajmującego się wprowadzaniem na rynek podrobionego żelu do prania. Na podstawie ekspertyzy jednego z żeli zakupionego przez portal internetowy, biegły wykazał, że jego skład znacząco odbiega od oryginału. Z uwagi na podejrzenie popełniane przestępstwa mundurowi zabezpieczyli łącznie 359 butelek żelu do prania o wartości za jedno opakowanie nie mniejszej niż 90 złotych.

Realizacja sprawy w uzgodnieniu z Prokuraturą Rejonową w Lubaniu została przeprowadzona przez policjantów z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą lubańskiej jednostki Policji. Podejrzany usłyszał już zarzut naruszenia przepisów prawa własności przemysłowej, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności - informuje asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, z KPP w Lubaniu.

Sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż w przypadku potwierdzenia, że pozostałe zabezpieczone artykuły są podrobione, mężczyzna usłyszy dodatkowe zarzuty.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. KPP Zgorzelec

Bogatynia: Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

Życie
wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:10
Szybkie i zdecydowanie działanie policjantów z komisariatu w Bogatyni pozwoliło najpierw odnaleźć mężczyznę, który był w kryzysie emocjonalnym, a następnie uratować jego życie. 39-latek trafił do szpitala, gdzie otrzymał specjalistyczną pomoc.
fot. KPP Zgorzelec

Śmiertelny wypadek motocyklisty

Życie
wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:06
W niedzielne popołudnie, na drodze wojewódzkiej 350 doszło do śmiertelnego wypadku motocyklisty. Zginął 22-letni mieszkaniec województwa lubuskiego.

Zobacz również