NaStyku.pl

Gmina Sulików otrzymała 15 tys. zł na instalację OZE

9 maja odbyła się I Konferencja Jeleniogórskiego Klastra Odnawialnych Źródeł Energii,podczas której najaktywniejsze samorządy otrzymały finansowe wsparcie na instalację OZE w budynkach użyteczności publicznej. Wśród wyróżnionych znalazła się Gmina Sulików.
Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński / fot. Gmina Sulików
Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński / fot. Gmina Sulików

Konferencja była skierowana do przedstawicieli lokalnych samorządów, przedsiębiorstw, uczelni, stowarzyszeń i organizacji zainteresowanych korzyściami wynikającymi z rozwoju lokalnych inicjatyw klastrowych. Rozmawiano o ochronie środowiska, zrównoważonej energetyce, zdrowym społeczeństwie, edukacji ekologicznej, inteligentnym budownictwie oraz elektromobilności. Uczestnicy dyskutowali o kierunkach i możliwościach rozwoju Jeleniogórskiego Klastra Odnawialnych Źródeł Energii. Zaprezentowano m.in. kierunki działań i korzyści w zakresie rozwoju regionu, akceleracji przedsiębiorstw oraz budowania współpracy pomiędzy uczestnikami klastra. Zaprezentowano również Sokoła 4x4 – polskie auto terenowe o napędzie elektrycznym zbudowane w Hubie Innowacji w Zgorzelcu przy pomocy Innovation AG.

Podczas spotkania najaktywniejszym samorządom należącym do klastra zgorzeleckiego i jeleniogórskiego wręczono vouchery na sfinansowanie instalacji OZE na budynkach użyteczności publicznej. Wśród wyróżnionych znalazła się Gmina Sulików, która otrzymała na ten cel 15 tys. zł. Identyczne wsparcie otrzymała także Gmina Miejska Zgorzelec oraz Gmina Wiejska Zgorzelec.

fot. Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński / Gmina Sulików

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

zdjęcie ilustracyjne

Sierpniowy weekend na drogach. Policja zapowiada wzmożone kontrole

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 11:28
Przed nami kolejny długi weekend. Wielu z nas tych kilka sierpniowych wolnych dni spędzi poza domem, wypoczywając w różnych częściach Polski. W związku z tym, że duża grupa osób wybierze auto jako środek transportu, ruch na drogach będzie wzmożony.
Policja / zdjęcie ilustracyjne

Pieńsk. Nie żyje 10-latek przygnieciony przez zbiornik z wodą

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 09:37
Nieszczęśliwy wypadek w Pieńsku. Nie żyje 10-letni chłopiec przygnieciony przez zbiornik z wodą. Przyczepa, na której znajdowało się dziecko i beczka z wodą przewróciła się podczas wykonywania manewru zawracania.

Zobacz również