NaStyku.pl

Dzień Ziemniaka i otwarcie świetlicy w Bratkowie

W Bratkowie otworzono nowo wybudowaną świetlicę dla lokalnej społeczności. Podczas uroczystego otwarcia budynku Sołtys Bratkowa Marian Nieradka odebrał symboliczny klucz.
fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu
fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu

Ten nowoczesny obiekt nawiązuje konstrukcją do tradycyjnych domów przysłupowych. Nowoczesne i przestronne pomieszczenia zostały starannie zaprojektowane, aby spełniać potrzeby mieszkańców. 

W świetlicy mieszczą się sale spotkań, zajęć dydaktycznych, fitness oraz pomieszczenia gospodarcze i sanitarne. Dzięki środkom z Programu Odnowy Dolnośląskiej Wsi oraz z Funduszu Sołeckiego świetlica została wyposażona w sprzęt AGD, stoły z krzesłami, zastawę stołową i naczynia kuchenne. Na terenie świetlicy znajduje się także plac zabaw oraz minisiłownia.

Nowa świetlica w Bratkowie stanowi nie tylko miejsce spotkań i rozrywki, ale także centrum życia społecznego i kulturalnego. To nie tylko nowy budynek, ale przede wszystkim nowa przestrzeń, która będzie promować wspólnotę, kreatywność i rozwijanie pasji, tworząc tym samym jeszcze silniejsze więzi między mieszkańcami tej uroczej wsi.

W wydarzeniu uczestniczył Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego Krystyna Radzięta, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz. 

Po uroczystym otwarciu świetlicy, na zaproszenie Sołtysa, Rady Sołeckiej i Koła Gospodyń Wiejskich z Bratkowa komisja konkursowa w ramach konkursu “Nasza Wieś – mamy się czym pochwalić” uczestniczyła w festynie z okazji „Dnia Ziemniaka”. Jest to wyjątkowe wydarzenie, które ma na celu uczczenie tego popularnego warzywa i stwarza okazję do wspólnego świętowania.

Wystawcy serwowali pieczone ziemniaki, placki ziemniaczane, ziemniaki z kwaśną śmietaną i inną kulinarne smakołyki z wykorzystaniem głównego bohatera dnia. Dużym powodzeniem cieszyły się również wypieki zgłoszone do konkursu na najlepsze ciasto. Oprócz kulinarnych rozkoszy, organizatorzy festynu zadbali  o to, aby dostarczyć rozrywki najmłodszym uczestnikom. Przygotowano również różnego rodzaju atrakcje, konkursy dla dzieci, które sprawiły, że najmłodsi bawili się doskonale przez cały dzień.

To wydarzenie podkreśliło znaczenie wspólnoty lokalnej i tradycji kulinarnej, a jednocześnie dostarczyło mnóstwo zabawy i rozrywki dla wszystkich uczestników. Niezapomniany smak i atmosfera tego festynu z pewnością zostaną w pamięci mieszkańców na długo.

fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu (10)

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. J.Droś

Sukces młodzieży z MDP Ruszów w OTWP

Życie
czwartek, 13 czerwca 2024, 09:42
W dniach 8-9 czerwca 2024 w Gąsawie i Biskupinie (woj. kujawsko – pomorskie) odbył się 46 finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”.

Zobacz również