NaStyku.pl

15 lat temu Polska weszła do strefy Schengen. Uczcimy jubileusz w Miejskim Domu Kultury

Piętnaście lat temu Polska i Czechy weszły do strefy Schengen. Jak zmieniło to życie na naszym trójnarodowym pograniczu? Jak było wcześniej, a jak jest teraz?
fot. Organizator
fot. Organizator

Tej i wielu innym zmianom i zjawiskom zachodzącym na naszym pograniczu poświęcone będzie spotkanie w Miejskim Domu Kultury, w środę 29 marca.   

W programie jubileuszowego wydarzenia pokaz filmów prezentujących region przygraniczny wokół Bogatyni. Ich twórcy, badacz regionu Dawid Smolorz i fotograf Thomas Voßbeck, pytali mieszkańców trójstyku o ich doświadczenia związane z granicami i ich otwarciem. W nagranych wywiadach utrwalili również szczególne cechy regionu, takie jak kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego Turów, zaginione wsie, podzielone miasta, czy tranzytowe osobliwości. Gościem spotkania będzie też Frank Seibel z firmy Kulturservice Görlitz, który  podzieli się z widzami swoimi doświadczeniami z okresu przed przystąpieniem Polski i Czech do struktur europejskich.

Organizatorami wydarzenia są Niemieckie Forum Kultury Europy Środkowej i Wschodniej z Poczdamu i Referat ds. Kultury Śląska przy Muzeum Śląskim w Görlitz.

  • Kiedy: 29.3.2023, godzina 18:00
  • Gdzie: Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu
  • Wstęp wolny, wydarzenie w języku polskim i niemieckim (tłumaczenie symultaniczne).

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. KPP Zgorzelec

Bogatynia: Policjanci zabezpieczyli 160 działek metamfetaminy

Życie
wtorek, 16 lipca 2024, 09:47
W wyniku działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali 33-latka podejrzewanego o posiadanie środków psychotropowych.

Zobacz również