NaStyku.pl

Zgorzelecki Ekospacer już w najbliższą sobotę! Przyłączycie się?

Wolontariusze ze Stowarzyszenia Polska 2050 - Ekipa Zgorzelec zapraszają do wspólnego porządkowania terenów zielonych naszego miasta. Na początek chcą posprzątać Park Nadnyski.
Zgorzelecki Ekospacer. Przyłączysz się do sprzątania Parku Nadnyskiego?
Zgorzelecki Ekospacer. Przyłączysz się do sprzątania Parku Nadnyskiego?

Ekospacer rozpocznie się w sobotę 8 maja o godz. 12.00 na parkingu przed MDK w Zgorzelcu. Następnie wspólnie ruszymy w kierunku Parku Nadnyskiego - informują wolontariusze ze Zgorzelca. - Mile widziani są wszyscy sympatycy i osoby, którym czystość naszego najbliższego otoczenia nie jest obojętna. Zabierzcie znajomych i swoje pociechy. Wspólnie będziemy mogli oczyścić kawałek naszego miasta i razem spędzić czas zamiast narzekać, że jest brudno - dodają.

Jak zapewniają organizatorzy, wystarczy wziąć ze sobą rękawice ochronne, maseczki i dobry humor. Worki na śmieci będą dostępne na miejscu. Pamiętajcie także o zachowaniu odpowiedniego dystansu podczas sobotniej akcji.

Celem Ekospacerów organizowanych przez ruch Polska 2050 jest popularyzowanie idei sprzątania najbliższego otoczenia i edukacja w tej dziedzinie. Działaniom stowarzyszenia towarzyszy idea "Nasz ruch = Twój ruch" - dlatego, jak podkreślają wolontariusze, warto zawsze zaczynać od swojego podwórka i angażowania mieszkańców.  

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Ruszył nabór wniosków na dotacje dla zabytków

Ruszył nabór wniosków na dotacje dla zabytków

Życie
wtorek, 15 czerwca 2021, 11:32
Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyjął uchwałę o ogłoszeniu naboru wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach znajdujących się na terenie województwa dolnośląskiego.
Protest aktywistów Greenpeace Polska na terenie KWB Turów / fot. Greenpeace Polska

Greenpeace zaskarżył koncesję dla Turowa

Życie
wtorek, 15 czerwca 2021, 09:47
Greenpeace złożył skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję ministra klimatu i środowiska – Michała Kurtyki, przedłużającą koncesję dla kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Turów do 2044 roku.

Zobacz również