NaStyku.pl

Wakacje 2019 w Zgorzelcu: atrakcje dla dzieci i dorosłych, koncerty, imprezy plenerowe

Coś dla małych i dużych. Dla tych, przed którymi dwa miesiące letniej laby i dla tych, którzy będą się cieszyć nieco krótszym urlopem. Podpowiadamy, jak urozmaicić czas wolny w Zgorzelcu i okolicach!
Wakacje w Zgorzelcu: atrakcje dla dzieci i dorosłych, imprezy plenerowe i koncerty
Wakacje w Zgorzelcu: atrakcje dla dzieci i dorosłych, imprezy plenerowe i koncerty

Gdzie nad wodę w Zgorzelcu i okolicach?

Piękna pogoda i wysokie temperatury sprawiają, że chętniej wybieramy wypoczynek nad wodą. Na szczęście w naszym regionie nie brakuje takich miejsc. Przedstawiamy najbardziej popularne kąpieliska w okolicy.

Basen odkryty w Zgorzelcu – złożony jest z trzech basenów (duży akwen wodny, średni oraz najmniejszy brodzik połączony ze zjeżdżalnią), dwóch kortów tenisowych, boiska do siatkówki plażowej oraz placu zabaw. Do dyspozycji są także toalety oraz przebieralnie. Można też korzystać z usług baru gastronomicznego. W każdy poniedziałek wstęp wolny dla uczniów zgorzeleckich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Godziny otwarcia:
poniedziałek-czwartek: 11:00-19:00
piątek-niedziela: 10:00-20:00

Berzdorfer See w Görlitz – to jedno z najchętniej odwiedzanych kąpielisk w okolicy. Na miejsce dostaniemy się od strony Zgorzelca i Radomierzyc. Dojazd samochodem, autobusem, pociągiem czy nawet rowerem zajmuje od kilku do kilkunastu minut. Wejście na teren jeziora jest bezpłatne. Opłata pobierana jest jedynie za miejsce parkingowe (4 euro za cały dzień). W sezonie działa tu 5 parkingów.

Do dyspozycji są place zabaw, hotel z restauracją, kawiarnia w porcie i gastronomia przy Błękitnej Lagunie. Ponadto wokół jeziora znajduje się kilka przystanków gastronomicznych wraz z miejscami do odpoczynku. To idealne miejsce nie tylko dla plażowiczów, ale też miłośników sportów wodnych, surfingu, żeglarstwa czy SUP-u oraz rowerzystów, rolkarzy i spacerowiczów.

Letnie imprezy nad Berzdorfer See

Nad Berzdorfer See organizowanych jest sporo wydarzeń. Europastadt Görlitz-Zgorzelec GmbH (EGZ) cieszy szczególnie, że w tym roku Tydzień Jeziora oraz Festyn nad Błękitną Laguną (26-27.07.2019) po raz pierwszy zacieśniły swoją współpracę i wspólnie zapraszają wszystkich gości do zabawy nad jeziorem w dniach 26 lipca do 5 sierpnia 2019 r. Do najważniejszych punktów programu należą regaty Euroimmun jak również pokazowe żeglowanie w Deutsch Ossig. Nie wolno przegapić też atmosfery nocnej żeglugi z oświetlonymi żaglówkami w Błękitnej Lagunie (27 lipca), ukoronowaniem której będzie pokaz fajerwerków.

Już w pierwszy weekend, poza żeglarskimi wydarzeniami Tygodnia Jeziora, czekają na Was liczne atrakcje: koncerty i pokazy wprawią Was w dobry nastrój, zarówno w Błękitnej Lagunie, jak i w Deutsch Ossig. O słodki poczęstunek zadba stowarzyszenie z Tauchritz, które 27 lipca furą pełną ciast będzie powoli przemierzać drogę z Błękitnej Laguny aż do Deutsch Ossig. Tutaj też i w tym roku odbędą się mistrzostwa konfitur i dżemów (3 sierpnia), ulubiony i pyszny zarazem punkt programu, podczas którego każdy będzie mógł skosztować wszystkich dżemów biorących udział w konkursie. Przy północno-wschodniej plaży warsztat rowerowy Little John Bikes będzie czekał na Was ze swoimi rowerami elektrycznymi gotowymi do jazdy próbnej (3 sierpnia). Dzieci ucieszy z pewnością możliwość spaceru ze zwierzętami z Naszego Zoo Görlitz-Zgorzelec (3 sierpnia). Niezależnie od tego, czy szukacie wyzwań sportowych, dobrej muzyki czy wrażeń dla całej rodziny – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Kristýna w Hrádku nad Nysą – ośrodek wypoczynkowy Kristýna oferuje spędzenie przyjemnych chwil nad jeziorem z czystą wodą. Jezioro usytuowane jest w zielonej okolicy i stwarza idealne warunki do kąpania, uprawiania winsurfingu oraz innych sportów wodnych, łącznie z wędkarstwem. Po kąpaniu można pospacerować albo udać się na wycieczkę rowerową po szlaku rowerowym prowadzącym przez groblę i wzdłuż rzeki Nysa. Do dyspozycji są również restauracje, kioski, prysznice, WC i przebieralnie. Za wejście na Kristýne osoby dorosłe zapłacą około 35 CZK, natomiast dzieci i młodzież szkolna około 15 CZK. Oprócz tego należy doliczyć także koszt parkingu około 45 CZK. Jest możliwość płatności w złotówkach. Po godz. 17:00 wstęp jest wolny.

Wodny Plac Zabaw w Lubaniu – to dobry pomysł na spędzenie letniego, upalnego popołudnia – z jednej strony to aktywny wypoczynek, a z drugiej szansa ochłodzenia się. Wodny Plac Zabaw składa się z dwóch części. W pierwszej są różnego rodzaju natryski wodne, z których mogą korzystać dzieci bez limitu wiekowego (do 10 lat wymagany jest opiekun). Druga część ze zjeżdżalniami przeznaczona jest dla osób od 80 cm do 1,60 m. Warunkiem jest tu jednak umiejętność pływania. Tuż przy placu znajduje się strefa rekreacyjna z ławkami oraz zaplecze higieniczno-sanitarne. W godzinach otwarcia obiektu na jego terenie funkcjonuje punkt medyczny, a nad bezpieczeństwem użytkowników czuwa dwóch ratowników wodnych. Obiekt został oddany do użytku pod koniec czerwca br. Mieści się na terenie MOSiR przy ul. Różanej 2.

Godziny otwarcia: poniedziałek-niedziela: 10:30-19:30. Wstęp: 5 zł od osoby. Maluszki do pierwszego roku życia są zwolnione z opłaty.

Crossfit na zgorzeleckim basenie

CrossTeam Zgorzelec zaprasza na treningi crossu z elementami pływania i wodnej przeprawy z obciążeniami. Swoich sił mogą spróbować zarówno klubowicze CrossTeam, jak i chętni mieszkańcy Zgorzelca i okolic. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę (do 31 sierpnia), początek o godzinie 9:00 na basenie odkrytym.

Wakacje z Miejskim Domem Kultury w Zgorzelcu

Jak co roku, Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu organizuje wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży. W ofercie znajdziemy:

 • Warsztaty plastyczne prowadzone w pracowni „Pod Kopułą” skierowane są do dzieci ze szkół podstawowych (od 10. roku życia) i młodzieży w dniach od 22 lipca do 2 sierpnia, w godz. 10:00-13:00. Tematami zajęć będą rzeźba w glinie i batik. Zapisy osobiście w sekretariacie MDK Zgorzelec lub telefonicznie pod nr 75 52 415 (liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń).
 • Do letniego kina zapraszamy dzieci i młodzież od 5 do 16 sierpnia, codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-12:00.
 • Zwiedzanie budynku MDK z przewodnikiem zapraszamy zorganizowane grupy dzieci i młodzieży w okresie od 15.07 do 15.08, po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu terminu pod nr 75 52 415.

Wakacje na sportowo

Burmistrz Miasta Zgorzelec wraz z Centrum Sportowo Rekreacyjnym Sp. z o.o. zapraszają dzieci i młodzież ze Zgorzelca do wspólnego spędzenia aktywnych wakacji. Specjalnie dla Was przygotowano pakiet zajęć, w którym każdy na pewno znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Wakacje na sportowo 2019 w Zgorzelcu

Niedzielne spływy kajakowe

Centrum Rekreacyjno Turystyczne w Radomierzycach organizuje niedzielne spływy kajakowe. Wystarczy wcześniej zarezerwować sobie miejsce wybierając któryś z podanych w harmonogramie terminów dzwoniąc na nr 75 721 05 06 lub na adres e-mail: crt@gmina.zgorzelec.pl.

Harmonogram niedzielnych spływów kajakowych organizowanych przez CRTw Radomierzycach w sezonie2019

Wszystkie spływy rozpoczynają się w CRT w Radomierzycach, Radomierzyce 76 o godz. 9.00.

 • 7.07.2019 – Posada - Radomierzyce
 • 14.07.2019 – Radomierzyce - Zgorzelec
 • 21.07.2019 – Trzciniec - Radomierzyce
 • 28.07.2019 – Posada - Radomierzyce
 • 4.08.2019 –Radomierzyce - Zgorzelec
 • 11.08.2019 –Trzciniec - Radomierzyce
 • 18.08.2019 – Posada - Radomierzyce
 • 25.08.2019 -Radomierzyce - Zgorzelec
 • 1.09.2019 - Trzciniec - Radomierzyce
 • 8.09.2019 – Posada - Radomierzyce
 • 15.09.2019 – Radomierzyce - Zgorzelec
 • 22.09.2019 – Trzciniec - Radomierzyce
 • 29.09.2019 - Zakończenie sezonu kajakowego

Koszty to maksymalnie 60 zł za kajak. W tą usługę wchodzą, opieka nad spływem ratownika/instruktora kajakarstwa, koszt dowiezienia lub przywozu kajaków na określone miejsce. Kosztem może być również konieczność wynajęcia busa celem dowiezienia osób na miejsce początku spływu np. do Trzcińca, Posady lub powrotny przyjazd do Radomierzyc np. ze Zgorzelca – koszt busa to ok. 300 zł, które będą dzielone przez ilość osób jadących w nim na spływ.

Imprezy plenerowe i letnie koncerty

Jak zwykle latem, ruszają najróżniejsze imprezy plenerowe i koncerty. Przedstawiamy najciekawsze wydarzenia. Listę będziemy aktualizować!

Festiwal Teatrów Ulicznych

4 lipca rozpoczyna się kolejna edycja letniego Festiwalu Teatrów Ulicznych ViaThea. Na ulicach Zgorzelca i Görlitz będziemy mogli zobaczyć 21 grup teatralnych. W gronie 90 artystów spotkamy doskonale znane publiczności Viathea grupy: berlińską Grotest Maru, brytyjską Bash Street Theatre, niemiecki przezabawny Theater Irrwisch, czy poetycki Theatro So.

Piątkowe koncerty pod lipami

Zapraszamy do wakacyjnego słuchania muzyki "pod chmurką", a precyzyjniej pod lipami na skwerze im. ks. J. Popiełuszki. Start zawsze o godzinie 18.00. A przed publicznością zaprezentują się: Sweety Kitty (5 lipca), Maniucha i Ksawery (19 lipca), Blue Sounds (26 lipca), Anna Lipiak (2 sierpnia), Michał Zator i Basia Szelągiewicz (9 sierpnia), Tomala/Smorągiewicz Duo (16 sierpnia).

Festiwal Piosenki Greckiej

W drugi weekend lipca Zgorzelcem zawładną greckie rytmy. Wszystko za sprawą XXII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej. Na scenie zobaczymy m.in. Teatr Formy Parra, Angelo Wangelisa, Karinę Trapezanidou Skrzeszewską i Rafała Wróblewskiego, Nikosa Rusketosa z grupą Orfeusz, Janisa Sinanisa, Agnieszkę Chrzanowską i wiele, wiele innych.

Coś dla fanów e-sportu

Zgorzelec Games Week w swoim założeniu wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wielu młodych ludzi, którzy chcieliby zmierzyć się w profesjonalnie przeprowadzonych zawodach, na wysokiej jakości sprzęcie komputerowym. Turniej organizowany jest z myślą o tych, którzy chcą podjąć rywalizację, spotkać się i porozmawiać z innymi o swojej pasji, poznać gości specjalnych, którzy osiągnęli ogólnopolską i międzynarodową karierę w tej dyscyplinie oraz poznać najnowsze trendy w sprzęcie komputerowym przeznaczonym do gier. Miasto Zgorzelec, które jest organizatorem tego wydarzenia, zaprasza do skorzystania z przygotowanych atrakcji oraz śledzenia rozgrywek na hali – dla wszystkich wstęp wolny.

Święto Starego Miasta w Görlitz

Plaża, palmy, kramy z pysznym jedzeniem, koncerty, a w tle historyczne budynki - to tylko namiastka tego co będzie się działo podczas 25. Święta Starego Miasta w Görlitz, które odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia. Miejska impreza to mnóstwo atrakcji i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Na terenie Dolnego (Untermarkt) i Górnego Rynku w Görlitz ustawione zostaną trzy sceny, na których odbywać się będą koncerty muzyczne i występy artystów. Największy koncert odbędzie się na głównej scenie (środek Górnego Rynku) w niedzielę. Tu o godz. 20 wystąpi znany piosenkarz i kompozytor Albert Hammond. Artysta zdobył popularność w 1972 roku piosenką "It Never Rains in Southern California". Piosenka osiągnęła 5 pozycję na liście Billboard Hot 100 i okazała się ogromnym sukcesem wokalisty. Hammond jest autorem wielu tekstów dla innych sławnych wykonawców, np. Whitney Houston, Tiny Turner i Duffy.

Jakuby

Święto Starego Miasta - Jakuby to dzisiaj jedno z najatrakcyjniejszych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych w regionie. Organizowane jest na historycznym Przedmieściu Nyskim w Zgorzelcu, zawsze w ostatni weekend sierpnia. Impreza klimatem nawiązuje do czasu, kiedy na Przedmieściu Nyskim - najstarszej historycznie części naszego miasta, dziś pełniącej rolę zgorzeleckiej starówki, mieszkał i pracował najsławniejszy szewc - filozof Jakub Böhme. To spotkanie z historią, ale też tańcem, muzyką, teatrem i rzemiosłem.

Jarmark staromiejski Jakuby odmienia urokliwe Przedmieście Nyskie, wypełniając ten niewielki fragment miasta muzyką, teatrem, tańcem i historią. Przy moście Staromiejskim, łączącym polski i niemiecki brzeg Nysy Łużyckiej, swoje wyroby prezentują rękodzielnicy, a na łączkach Bulwaru Greckiego, w cieniu drzew obozują bractwa rycerskie i grupy rekonstrukcji historycznych.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Symboliczny pogrzeb węgla brunatnego pod oknami Marszałka Województwa Dolnośląskiego - zdjęcie nr 24

Dolnośląski Alarm Smogowy: Brunatne dopalacze z Bogatyni nadal w sprzedaży

Życie
poniedziałek, 21 października 2019, 16:35
Pełnomocnik Rządu ds. Programu „Czyste Powietrze” oraz Dolnośląski Alarm Smogowy wzywają Kopalnię Turów do zaprzestania sprzedaży detalicznej węgla brunatnego. Pod oknami Marszałka Województwa Dolnośląskiego zorganizowali specjalny happening.

Zobacz również