NaStyku.pl

Uroczystość poświęcona pamięci ks. Franza Scholza

7 września 2018 r. odbędzie się w Zgorzelcu uroczystość poświęcona pamięci ks. Franza Scholza, ostatniego niemieckiego proboszcza parafii św. Bonifacego.
Organizatorem uroczystości jest Europejskie Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura - Stalag VIIIA
Organizatorem uroczystości jest Europejskie Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura - Stalag VIIIA

Uroczystość rozpocznie się o godz.14.00 w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura, znajdującym się na terenie byłego Stalagu VIIIA w Koźlicach. Następnie odbędzie się wspólna, modlitwa przed krzyżem stojącym obok kościoła pw. św. Bonifacego. Po modlitwie uczestnicy udadzą się na ul. Czachowskiego nr 7, (dawna Götze Str.), gdzie zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona ks. Franzowi Scholzowi.

W uroczystościach wezmą udział m.in. duchowni polscy i niemieccy, w tym biskup Zbigniew Kiernikowski z Legnicy i biskup Wolfgang Ipolt z Görlitz, przedstawiciele miasta Zgorzelca i Görlitz oraz rodzina Franza Scholza.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu wszystkich zainteresowanych mieszkańców obu miast.

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Spotkanie dla przedsiębiorców

Przedsiębiorco, dowiedz się jak uzyskać wsparcie!

Życie
środa, 24 kwietnia 2019, 08:26
Burmistrz Miasta Zgorzelec w porozumieniu z Prezesem Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości zaprasza przedsiębiorców na spotkanie dotyczące zmiany zasad działania Specjalnych Stref Ekonomicznych.
Rondo im. Solidarności w Zgorzelcu

Policja podsumowała Wielkanoc

Życie
wtorek, 23 kwietnia 2019, 12:29
Na drogach powiatu zgorzeleckiego od 19 do 22 kwietnia doszło do 18 kolizji. Policjanci wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierowców.

Zobacz również