NaStyku.pl

Uroczystość poświęcona pamięci ks. Franza Scholza

7 września 2018 r. odbędzie się w Zgorzelcu uroczystość poświęcona pamięci ks. Franza Scholza, ostatniego niemieckiego proboszcza parafii św. Bonifacego.
Organizatorem uroczystości jest Europejskie Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura - Stalag VIIIA
Organizatorem uroczystości jest Europejskie Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura - Stalag VIIIA

Uroczystość rozpocznie się o godz.14.00 w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura, znajdującym się na terenie byłego Stalagu VIIIA w Koźlicach. Następnie odbędzie się wspólna, modlitwa przed krzyżem stojącym obok kościoła pw. św. Bonifacego. Po modlitwie uczestnicy udadzą się na ul. Czachowskiego nr 7, (dawna Götze Str.), gdzie zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona ks. Franzowi Scholzowi.

W uroczystościach wezmą udział m.in. duchowni polscy i niemieccy, w tym biskup Zbigniew Kiernikowski z Legnicy i biskup Wolfgang Ipolt z Görlitz, przedstawiciele miasta Zgorzelca i Görlitz oraz rodzina Franza Scholza.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu wszystkich zainteresowanych mieszkańców obu miast.

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zdjęcie poglądowe placu zabaw z urządzeniami sprawnościowymi

Otwarta Strefa Aktywności w Sulikowie

Życie
czwartek, 23 maja 2019, 13:09
Jeszcze w tym roku przy istniejącym placu zabaw w Sulikowie zostanie wybudowana "Otwarta Strefa Aktywności". Gmina Sulików pozyskała środki zewnętrzne w wysokości 50 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Zatrzymany przez policjantów kierowca Peugeota / fot. KPP Zgorzelec

Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców lekceważących przepisy

Życie
czwartek, 23 maja 2019, 11:17
Policjanci ostrzegają. Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców lekceważących bezpieczeństwo! Każdy kilometr więcej, niesprawne technicznie auto, brak uprawnień i lekkomyślność kierowców może doprowadzić do tragedii.

Zobacz również

Policja
Życie
środa, 22 maja 2019, 09:47

Pościg za kierowcą VW

Uciekał przed policją, brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników...