NaStyku.pl

Uroczystość poświęcona pamięci ks. Franza Scholza

7 września 2018 r. odbędzie się w Zgorzelcu uroczystość poświęcona pamięci ks. Franza Scholza, ostatniego niemieckiego proboszcza parafii św. Bonifacego.
Organizatorem uroczystości jest Europejskie Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura - Stalag VIIIA
Organizatorem uroczystości jest Europejskie Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura - Stalag VIIIA

Uroczystość rozpocznie się o godz.14.00 w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura, znajdującym się na terenie byłego Stalagu VIIIA w Koźlicach. Następnie odbędzie się wspólna, modlitwa przed krzyżem stojącym obok kościoła pw. św. Bonifacego. Po modlitwie uczestnicy udadzą się na ul. Czachowskiego nr 7, (dawna Götze Str.), gdzie zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona ks. Franzowi Scholzowi.

W uroczystościach wezmą udział m.in. duchowni polscy i niemieccy, w tym biskup Zbigniew Kiernikowski z Legnicy i biskup Wolfgang Ipolt z Görlitz, przedstawiciele miasta Zgorzelca i Görlitz oraz rodzina Franza Scholza.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu wszystkich zainteresowanych mieszkańców obu miast.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

zdjęcie ilustracyjne

Sierpniowy weekend na drogach. Policja zapowiada wzmożone kontrole

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 11:28
Przed nami kolejny długi weekend. Wielu z nas tych kilka sierpniowych wolnych dni spędzi poza domem, wypoczywając w różnych częściach Polski. W związku z tym, że duża grupa osób wybierze auto jako środek transportu, ruch na drogach będzie wzmożony.
Policja / zdjęcie ilustracyjne

Pieńsk. Nie żyje 10-latek przygnieciony przez zbiornik z wodą

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 09:37
Nieszczęśliwy wypadek w Pieńsku. Nie żyje 10-letni chłopiec przygnieciony przez zbiornik z wodą. Przyczepa, na której znajdowało się dziecko i beczka z wodą przewróciła się podczas wykonywania manewru zawracania.

Zobacz również