NaStyku.pl

Tani Opał pomaga potrzebującym

Zgorzelecka firma Tani Opał Sp. z o.o. już po raz drugi zasponsorowała ekogroszek dla potrzebujących rodzin z Dolnego Śląska.

Akcja charytatywna firmy Tani Opał została przeprowadzona we współpracy z wrocławską fundacją Weź Pomóż, która zajmuje się zbieraniem i zaopatrywaniem w produkty pierwszej potrzeby najuboższych dolnoślązaków. Do kampanii przyłączyło się również MPK Wrocław, które pomogło w znalezieniu i wyborze najbardziej potrzebujących osób z regionu.

 

“Wiemy jak ważne jest ciepło domowe. Niestety nadal dla wielu z nas węgiel jest dobrem luksusowym. Nie jesteśmy obojętni na potrzeby społeczeństwa, dlatego przekazaliśmy po raz kolejny ekogroszek dla najuboższych” opowiada Mirosław Wróblewski właściciel firmy Tani Opał.

 

W tym roku 3 tony ekogroszku zostały rozwiezione do 12 rodzin z Wrocławia i okolic znajdujących się w ciężkiej sytuacji życiowej i finansowej. Były to osoby, które nie miały funduszy na zakup materiałów grzewczych, dlatego były skazane na ogrzewanie mieszkań paląc czymkolwiek (m.in. szmatami, butelkami plastikowymi i innymi śmieciami znalezionymi w kontenerach). Każdy z beneficjentów otrzymał około 250 kg opału. Dary zostały oficjalnie rozwiezione w środę 25.09.2019. 

 

“Jest mnóstwo osób, które mają trudne sytuacje domowe.My nie możemy ich zostawić samych sobie. Wszystko, co dostajemy dajemy do ludzi, nie zabieramy nic dla siebie. Ten opał - ekogroszek pomaga zachować czystość środowiska. Ludzie nie palą już butami czy sklejkami’ - mówi Jan Piontek z Fundacji Weź Pomóż. “Tani Opał jest naprawdę super, pełen ukłon w ich stronę. Takich ludzi, którzy mają serduszka i pomagają jak najwięcej dzisiaj trzeba” - dodaje.

 

“Chciałabym bardzo podziękować firmie Tani Opał, bo naprawdę bardzo się przydaje. Mamy bardzo ciężką sytuację teraz, będzie cieplej mi i dzieciakom” - mówi jedna z obdarowanych osób.

 

Relację z niedawno przeprowadzonej akcji można zobaczyć pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=sG5nygwJZhg

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Warto przeczytać

Perfumy / zdjęcie ilustracyjne

7,5 roku więzienia za kradzież perfum

Życie
piątek, 13 grudnia 2019, 13:15
W ciągu dwóch miesięcy wyniósł z drogerii perfumy o łącznej wartości 9 tys. zł. Grozi mu do 7,5 roku więzienia.
Straż Graniczna / fot. NOSG

Zatrzymano poszukiwanego listem gończym

Życie
piątek, 13 grudnia 2019, 11:11
Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali wczoraj Polaka, który poszukiwany był przez polski wymiar sprawiedliwości. Za przestępstwa narkotykowe i groźby karalne trafi na 14 miesięcy do zakładu karnego.

Zobacz również