NaStyku.pl

Sprinter wpadł do potoku. Kierowca w trakcie jazdy stracił przytomność

Do zdarzenia doszło w powiecie lubańskim. Po śladach pozostawionych na śniegu widać jak auto zjechało z drogi i jadąc lekkim łukiem pokonało łąkę, by po kilkudziesięciu metrach wpaść do Miłoszówki. Kierowca w tym czasie nie reagował.
fot. eLuban.pl
fot. eLuban.pl

Do zdarzenia doszło w sobotę około 15. w Smolniku w gminie Leśna. Kierujący Mercedesem Sprinterem młody człowiek najprawdopodobniej doznał w trakcie jazdy ataku epilepsji i stracił na chwilę przytomność. Auto w tym czasie pokonało łąkę, po stromym brzegu zjechało do potoku i zatrzymało się w głębokiej na pół metra wodzie.

Całą sytuację widział jeden z sąsiadów, więc zanim na miejsce dotarli ratownicy mieszkańcy pobliskich domów zorganizowali pomoc. Nie wahając się weszli do lodowatej wody i wynieśli wciąż oszołomionego kierowcę z samochodu.

Wezwany na miejsce zespół ratownictwa medycznego, przebadał mężczyznę i zwolnił do domu.

W tym czasie strażacy z Lubania i druhowie OSP z Leśnej oraz Świecia wykorzystując starego stara z napędem na wszystkie osie wyciągnęli sprintera z potoku.

Zobacz też: 

Zatrzymany w Łagowie mężczyzna jest podejrzany o próbę zabójstwa kobiety i dwójki jej dzieci w Siecieborzycach

Jędrzychowice: Transport 16 ton nielegalnych odpadów zatrzymany na granicy

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. OSP Pieńsk

Pożar domu jednorodzinnego w Dłużynie Dolnej

Życie
czwartek, 26 stycznia 2023, 09:31
W czwartek przed godziną 6 rano doszło do rozległego pożaru domu jednorodzinnego w Drużynie Dolnej. Mimo szybkiej akcji strażaków z powiatu zgorzeleckiego, piątro budynku uległo spaleniu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.
LO w Zgorzelcu

Śniadeccy szkołą olimpijczyków

Życie
czwartek, 26 stycznia 2023, 09:13
Dobre przygotowanie do Olimpiady Historycznej wymaga zapamiętania dużej ilości faktów i dat, ale nie tylko.

Zobacz również