NaStyku.pl

Śmiertelny wypadek w Jędrzychowicach: narkotyki i wyjaśnianie przyczyn

Wypadek w Jędrzychowicach. Prokuratura zajmie się ustaleniem wszystkich okoliczności wypadku, w którym zginęła jedna osoba, a trzy zostały poszkodowane. Przy dwóch pasażerach znaleziono narkotyki.
Śmiertelny wypadek w Jędrzychowicach / fot. KPP Zgorzelec
Śmiertelny wypadek w Jędrzychowicach / fot. KPP Zgorzelec

Śmiertelny wypadek w Jędrzychowicach – wszystkie okoliczności będzie badać prokuratura

W sobotę (8 stycznia 2022 r.) około godziny 05:42 na DK 94 w Jędrzychowicach doszło do tragicznego wypadku. W mediach społecznościowych krąży film, w którym widać, jak kierowca Volkswagena z dużą prędkością uderzył w tył naczepy samochodu ciężarowego. Z osobówki prawie nic nie zostało. Siła uderzenia była tak potężna, że w promieniu kilkudziesięciu metrów leżały porozrzucane części samochodowe.

Na miejsce wysłano służby ratownicze. Pierwsze dwa zastępy z JRG Zgorzelec pojawiły się na miejscu po niespełna 8 minutach. Osobówką podróżowało czterech mężczyzn. Wszyscy zostali poszkodowani.

Niezwłocznie przystąpiono do udzielenia im kwalifikowanej pierwszej pomocy, w tym ewakuacji dwóch osób znajdujących się w pojeździe: kierowcy i pasażera. Poszkodowanych przekazano przybyłym na miejsce Zespołom Ratownictwa Medycznego. Niestety u jednego z poszkodowanych pasażerów auta rozpoznano zgon. Pozostali poszkodowani, w tym dwóch w stanie ciężkim, przetransportowano do szpitala – informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci, w tym technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym wraz z naczepą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla pojazdu osobowego marki Volkswagen, w którym podróżowało czterech mieszkańców powiatu zgorzeleckiego. W wyniku tego zdarzenia 42-letni pasażer osobówki poniósł śmierć na miejscu. Podczas podjętych czynności u dwóch pasażerów ujawniono narkotyki. Przeprowadzone badania potwierdziły, że zabezpieczone substancje to kokaina i marihuana w ilości, z której można przygotować ponad 480 porcji handlowych – wyjaśnia kom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

Policjantka zaznacza, że teraz prokuratura będzie w tej sprawie prowadzić śledztwo dążąc do ustalenia wszystkich okoliczności tego wypadku oraz wpływ kierujących na zaistnienie i rozmiar zdarzenia.

 Białe bryłki kokainy / fot. KPP Zgorzelec

Białe bryłki kokainy / fot. KPP Zgorzelec

Potrącenie pieszego w Bogatyni

Tego samego dnia przed godziną 13:00 na parkingu przy markecie przy ul. Pocztowej w Bogatyni potrącono pieszych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 27-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego podczas manewru cofania nie zachował należytej ostrożności i potrącił stojących za pojazdem pieszych. 53-latkowi nic się nie stało, natomiast 66-latek został przewieziony do szpitala.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg, zarówno kierujących jak i pieszych, o zachowanie ostrożności i czujności oraz kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu drogowego – zwraca się z apelem kom. Goguł.

Aktualna ocena: 5,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również