NaStyku.pl

Pociągiem z Bogatyni do Zgorzelca w około 47 minut

Przed wczoraj w Złotoryi podpisano umowa pomiędzy PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A. i Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego na realizację przedsięwzięcia pn. „Rewitalizacja linii kolejowej Bogatynia – Zgorzelec".
fot. Kolej Plus
fot. Kolej Plus

Rewitalizacja linii kolejowej na trasie Bogatynia – Zgorzelec znalazła się wśród 3 projektów z terenu województwa dolnośląskiego, które zostaną zrealizowane w ramach rządowego programu Kolej Plus. Wsparcie rządowe to aż 85% kosztów inwestycji. Pozostała część sfinansowana będzie z budżetu województwa dolnośląskiego oraz Gminy Bogatynia. Podpisana wczoraj umowa umożliwi ogłoszenie przetargów na przygotowanie dokumentacji określającej szczegółowy zakres prac dla rewitalizacji linii kolejowej.

PKP PLK przystosują trasę kolejową między Bogatynią a Zgorzelcem do przejazdów pociągów z prędkością do 120 km/h. Czas dojazdu z Bogatyni do Zgorzelca przewidywany jest na ok. 47 min., a do Wrocławia na ok. 2 godz. 37 min. Wartość inwestycji szacowana jest na ok. 322 mln zł.

Zobacz też: 

Zgorzelec: MLP Group rozpoczyna realizację nowego centrum logistycznego

Zgorzelec: Pożar przy ul. Wróblewskiego to zabójstwo i podpalenie. Sprawcy usłyszeli zarzuty

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również