NaStyku.pl

PCPR w Zgorzelcu szuka pomocników Świętego Mikołaja. Pomożesz dzieciom z rodzin zastępczych?

Ponad 300 dzieci przebywających w rodzinach zastępczych, pogotowiach rodzinnych i Rodzinnych Domach Dziecka, a także 42 dzieci wychowujących się w domach dziecka powiatu zgorzeleckiego. Dla wielu z nich to będą pierwsze święta bez mamy i taty.
fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców naszego powiatu o pomoc w zbiórce darów dla dzieci. 

Cel - wywołanie kilkuset uśmiechów na buziach dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Jeśli chcesz i możesz, zorganizuj wśród swoich współpracowników, przyjaciół czy rodziny zbiórkę rzeczy, które możemy włożyć do paczek. Zbieramy rzeczy nowe a dzieci mamy w każdym wieku (0-18) - informuje PCPR w Zgorzelcu. 

Pod opieką cnetrum przebywa obecnie ponad 300 dzieci, które przebywają w rodzinach zastępczych, pogotowiach rodzinnych i Rodzinnych Domach Dziecka, a także 42 dzieci wychowujących się w domach dziecka powiatu zgorzeleckiego. To bardzo dużo dzieci, a dla niektórych te święta będą pierwsze bez mamy i taty. Potrzeba dobrych dusz, które wesprą podopiecznych PCPR i sprawią, że dzieci chociaż przez chwilę poczują magiczny czas Bożego Narodzenia. 

Jakie dary można przekazać dla dzieci przebywających pod opieką PCPR w Zgorzelcu? 

Nie musisz robić paczki sam. Możesz poprosić o pomoc ludzi w swoim najbliższym otoczeniu. Zbierane będą słodycze, materiały plastyczne i papiernicze, zabawki, gry, książki. Wszyskie dary trafią do podopiecznych z Rodzin Zastępczych powiatu zgorzeleckiego. 

Do kiedy trwa zbiórka i gdzie przekazać zebrane rzeczy? 

Ze względu na bardzo dużą ilość paczek, które muszą zostać przygotowane przez PCPR w Zgorzelcu, zbiórka trwa do 30 listopada. Zebrane rzeczy, po wcześniejszym uzgodnieniu, zostaną odebrane z Twojego domu przez pracownika centrum lub można je przywieźć osobiście do PCPR, które znajduje się przy ul. Bohaterów II Armii Wojska Polskiego 8 w Zgorzelcu. 

Zbiórkę słodyczy koordynuje Emilia Wawrzyniak, tel. 75 77 61 505, 502 237 286. 

Aktualna ocena: 1,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również