NaStyku.pl

Od 5 miesięcy trwa III etap rewitalizacji zgorzeleckiego śródmieścia. Co się już zmieniło?

Pod koniec stycznia w Zgorzelcu ruszył III etap rewitalizacji śródmieścia, który w głównej mierze objął ulicę Daszyńskiego oraz rondo przy ul. Kościuszki i Piłsudskiego oraz ulicę Piłsudskiego do przejścia granicznego. Prace potrwają do października.
Fot. Nastyku.pl
Fot. Nastyku.pl

Pod koniec stycznia rozpoczął się III etap rewitalizacji śródmieścia w Zgorzelcu. Przebudowa zgorzeleckich ulic Daszyńskiego, Piłsudskiego i Kościuszki będzie kosztować niemal 8 mln zł. Miasto pozyskało na tę inwestycję blisko 4,2 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Remontów Dróg. Resztę dołoży z budżetu. 

Prace trwają od 5 miesięcy. Co w tym czasie się zmieniło? Obecnie można zobaczyć, że na ulicy Piłsudskiego widać już zarys nowych chodników. Zostaną znacznie poszerzone. Robotnicy firmy ABM Beton - wykonawcy, pracują również nad budową ronda przy skrzyżowaniu ul. Daszyńskiego, Piłsudskiego i Kościuszki. Po zakończeniu na dwukierunkowej jezdni ul. Piłsudskiego zaprojektowano pas włączeń dla pojazdów wjeżdżających z zachodniej części ul. Daszyńskiego. Wydzielono również dwukierunkową ścieżkę rowerową oraz miejsca do parkowania równoległego po południowej stronie ulicy. Zatoczki na miejsca parkingowe zostały już wyznaczone.

Co się zmieni w ramach rewitalizacji zgorzeleckiego śródmieścia? 

Jest jeszcze szereg prac, których nie widać "gołym okiem". W ramach przebudowy zaplanowano również budowę kanalizacji deszczowej i odwodnienia, roboty teletechniczne, modernizację oświetlenia drogowego, które formą nawiązywać ma do rozwiązań zastosowanych przy ul. Bohaterów Getta. Miejsca na nowe oświetlenie zostały już przygotowane. Dodatkowo zaplanowano montaż nowego wyposażenia – stojaków na rowery, ławeczek, koszy na śmieci. 

Prace planowo mają potrwać do 22 października. 

fot. naStyku.pl (6)

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również