NaStyku.pl

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy w zgorzeleckiej straży pożarnej

Nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA (zabudowany przez firmę MotoTruck, na podwoziu MAN) zasilił Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu.
Średni samochód ratowniczo-gaśniczy w KP PSP Zgorzelec / fot. KP PSP Zgorzelec
Średni samochód ratowniczo-gaśniczy w KP PSP Zgorzelec / fot. KP PSP Zgorzelec

Nowy wóz zastąpił, służący już 18 lat, samochód ratowniczo-gaśniczy marki Star-Man. Koszt zakupu wyniósł ponad 1 mln zł, a 10% wkładu własnego zapewniły samorządy: Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu, Miasto Zgorzelec, Gmina Zgorzelec, Gmina Węgliniec oraz Gmina Sulików.

Uroczystość przekazania samochodu zorganizowano 17 stycznia 222 r. w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. Dokumenty i kluczyki odebrał komendant PSP w Zgorzelcu Artur Czułajewski.

Obecny zastrzyk techniki pożarniczej nie tylko znacząco wzmacnia dolnośląskie komendy pod względem ilościowego wyposażenia w sprzęt, ale przede wszystkim służy jego znaczącemu „odmłodzeniu”. Jest to też kolejny przykład długofalowego procesu rozbudowy i modernizacji potencjału ratowniczego dolnośląskiej PSP. Jak wskazał w swoim wystąpieniu dolnośląski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Marek Kamiński, całkowity koszt zakupu obecnych 20 samochodów, które trafią do 15 dolnośląskich komend, to blisko 19 mln zł.

Ciężkie samochody ratowniczo - gaśnicze weszły na wyposażenie komend w Jeleniej Górze, Legnicy, Oleśnicy i Świdnicy. Samochody średnie zasilą komendy w Dzierżoniowie, Górze, Jaworze, Jeleniej Górze, Miliczu, Oławie, Strzelinie, Środzie Śląskiej, Świdnicy, Wołowie, Wrocławiu (4), Zgorzelcu i Ząbkowicach Śląskich.

 Uroczyste przekazanie samochodów ratowniczo-gaśniczych / fot. KP PSP Zgorzelec

Uroczyste przekazanie samochodów ratowniczo-gaśniczych / fot. KP PSP Zgorzelec

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również