NaStyku.pl

Nie tylko kierowcy, również rowerzyści i piesi popełniają wykroczenia

Zgorzeleccy policjanci ruchu drogowego na terenie całego powiatu prowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Działania zwrócone były głównie na pieszych i rowerzystów, gdyż to oni najbardziej narażeni są na tragiczne skutki wypadków.
KPP Zgorzelec
KPP Zgorzelec

W wyniku przeprowadzonych działań policjanci ujawnili 53 wykroczenia popełnione zarówno przez pieszych jak i kierujących. Kierujący najczęściej przekraczali prędkości w rejonie przejścia dla pieszych, a piesi najczęściej przechodzili w miejscu niedozwolonym.

Policjanci zatrzymali 23-letniego kierującego pojazdem marki Audi, który w terenie zabudowanym w rejonie przejścia dla pieszych przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.

Pomimo prowadzonych akcji i licznych apeli wciąż dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Dlatego ponownie przypominamy, aby nie lekceważyć obowiązujących przepisów i poruszając się po drogach zachować ostrożność oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy również o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych gdy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Elementy odblaskowe sprawiają, że niechroniony uczestnik ruchu jest lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Przed wejściem na przejście dla pieszych należy upewnić się, czy kierujący pojazdem nas widzi i czy zdąży wyhamować - informuje kom. Agnieszka Goguł, oficer prasowy KPP w Zgorzelcu i dodaje: Korzystając z roweru również należy pamiętać o obowiązujących zasadach ruchu drogowego. Ważne jest, aby rowerzyści nie przejeżdżali tylko przeprowadzali rowery przez przejścia dla pieszych, pamiętali o sygnalizowaniu skrętu ręką, a gdy tylko jest to możliwe, korzystali z dróg dla rowerów. Na drogach tych w większości obowiązują takie same reguły jak na jezdni, tzn. należy poruszać się prawą stroną z bezpieczną prędkością, i pamiętać, że pieszy ma pierwszeństwo na przejściu.

Polecamy: 

Tajemniczy ogród ukryty w sercu Zgorzelca. Tak pięknie jest przy ul. Karłowicza!

Zawidów: Przeglądu Piosenki i Tańca Przedszkolnego

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również