NaStyku.pl

,,Najlepsi z najlepszych” – czyli MDP przy OSP Ruszów

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Ruszowie została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie na wzorową drużynę pożarniczą "Najlepsi z najlepszych". Teraz odebrali puchar i nagrody.
,,Najlepsi z najlepszych” – czyli MDP przy OSP Ruszów - zdjęcie nr 39
,,Najlepsi z najlepszych” – czyli MDP przy OSP Ruszów - zdjęcie nr 39

Wyniki XI edycji ogólnopolskiego konkursu ,,Najlepsi z najlepszych” na wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i najlepszego Opiekuna organizowanego przez Zarząd Główny ZOSP RP w Warszawie znane były już w marcu, ale z uwagi na pandemię COVID-19 dopiero we wrześniu zaproszono zwycięzców po odbiór pucharu, nagród i tytułu najlepszej MDP w kraju.

11 września 2020 r. do Warszawy udała się 24 osobowa delegacja młodzieży wraz z opiekunami na kameralną (z uwagi na sytuację epidemiologiczną) galę konkursową w sali konferencyjnej Muzeum Niepodległości w Warszawie. Podczas uroczystej gali, której przewodniczyła Wiceprezes Zarządu Głównego ZOSP RP Dh. Teresa Tiszbierek przedstawiono protokół jury konkursu, prezentację o naszej MDP, jak również o MDP Samborowice, która to otrzymała wyróżnienie w konkursie. Po bardzo ciepłych słowach zaproszonych gości i fundatorów nagród w ręce dowódcy MDP Ruszów Dh. Pauliny Szymanek trafił ogromny puchar dla najlepszej MDP w roku 2020 w Polsce, a pozostali członkowie drużyny z Prezesem OSP Dh J. Drosiem przyjmowali cenne nagrody rzeczowe takie jak: projektor HD, konsola PS4, torba medyczna, koszulki polo, sprzęt AGD
na wyposażenie zaplecza kuchennego oraz łóżka polowe. Najlepsi opiekunowie tj. Dh. Aneta Dobrzańska i Dh. Rafał Mesjasz otrzymali tytuły najlepszych Opiekunów MDP w kraju, jak również symboliczne upominki.

Dodatkowo Dh Rafał Mesjasz 25 czerwca br. uchwałą ZG ZOSP RP został członkiem honorowym Zarządu Głównego Związku OSP RP w Warszawie, zgodnie z obowiązującymi od 2017 r. wytycznymi w sprawie honorowego członkostwa władz Związku i władz jego oddziałów.

W uroczystej gali uczestniczył również Dh Grzegorz Obara – Wiceprezes Zarządu Dolnośląskiego ZOSP RP we Wrocławiu, reprezentując nasz region. W nagrodę dla wspaniałej młodzieży ze środków finansowych uzyskanych ze zbiórki i sprzedaży złomu oraz wsparciu siedmiu lokalnych sponsorów zarząd OSP Ruszów ufundował dla młodzieży bezpłatną, trzydniową wycieczkę po stolicy, podczas której młodzież zwiedziła między innymi Muzeum Niepodległości, X Pawilon Cytadeli Warszawskiej, Łazienki Królewskie, Centrum Nauki Kopernik, stadion PGE Narodowy. Podczas zwiedzania nie mogło oczywiście zabraknąć przejażdżki metrem oraz spaceru po Starym Mieście, Krakowskim Przedmieściu, Placu J. Piłsudskiego czy wizyty na platformie widokowej na 31. piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Ogromnym przeżyciem i przygodą była wizyta w siedzibie Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie osobiście przyjął nas sam szef - Jerzy Owsiak, który to odznaczył naszą jednostkę OSP pamiątkowym medalem WOŚP oraz wdał się w dłuższą ciepłą dyskusję z młodzieżą i opiekunami. J. Owsiak szczerze przyznał, że widok tak radosnej i pięknie umundurowanej drużyny go zaskoczył i pomimo wielu obowiązków nasza wizyta znacznie się przedłużyła.

Młodzież oraz strażacy serdecznie dziękują wszystkim, którzy pomogli w organizacji trzydniowego wyjazdu czy wsparli finansowo, a szczególnie Komendantowi Dolnośląskiemu Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu za nieodpłatne użyczenie średniego busa wraz z kierowcą oraz strażakom z OSP Wesoła k/Warszawy za bezpłatne udostępnienie swoich obiektów i wspaniałą logistykę.

ZDJĘCIA Z WYJAZDU

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Galerie zdjęć

Warto przeczytać

MPGK Zgorzelec

Ważna informacja dla właścicieli nieruchomości niezamieszkałych

Życie
piątek, 25 września 2020, 10:15
Burmistrz Miasta Zgorzelec informuje, że zgodnie z uchwałą Rady Miasta Zgorzelec nr 180/2020 z dnia 21 sierpnia 2020 r. zmienione zostały zasady odbioru odpadów z nieruchomości niezamieszkałych, na których jednak powstają odpady komunalne.

Zobacz również