NaStyku.pl

Naćpani, z zakazami kierowania pojazdami i poszukiwani

W przeciągu kilku ostatnich dni w ręce policjantów wpadło kilku kierowców, którzy w ogóle nie powinni wsiadać za kierownicę. Pierwszy prowadził pod wpływem narkotyków, drugi posiadał 6 czynnych zakazów kierowania,a trzeci z sądowym zakazem był poszukiwany.
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.

Nocny pościg za naćpanym kierowcą

Funkcjonariusze ze zgorzeleckiej „drogówki”, podczas nocnej służby na terenie Pieńska, próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę Opla Combo. Ten, pomimo wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu, przyśpieszył i kontynuował jazdę. Kierowca wjechał w jedno z podwórek i uderzył w zaparkowany samochód, co uniemożliwiło mu dalszą ucieczkę. Mundurowi natychmiast zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego. Badanie narkotestem wykazało, że mężczyzna znajduje się pod wpływem narkotyków. Grozi mu do 5 lat więzienia.

6 czynnych zakazów kierowania pojazdami

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy na ternie Bogatyni zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę BMW. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, siedzący za kierownicą 28-latek posiada aż 6czynnych sądowych zakazów kierowania pojazdami. Poza tym podczas kontroli, funkcjonariusze zabezpieczyli u niego woreczek foliowy, w którym znajdował się susz roślinny. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że to marihuana, z której można było przygotować prawie 30 porcji dilerskich. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Poszukiwany

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Zawidowie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Peugeota. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 27-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo mężczyzna poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości. Miał do odbycia karę 90 dni więzienia ze wcześniejsze przestępstwa. 27-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz za przestępstwo kierowania pojazdem wbrew zakazowi odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również