NaStyku.pl

Mieszkanie pełne narkotyków. 33-letnia dilerka w areszcie

Na trzy miesiące do aresztu trafiła 33-letnia kobieta, której śledczy przedstawili zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. W jej mieszkaniu policjanci zabezpieczyli „kryształ”.
Woreczki foliowe z krystaliczną substancją / fot. KPP Zgorzelec
Woreczki foliowe z krystaliczną substancją / fot. KPP Zgorzelec

Kolejny cios w narkobiznes. Policjanci Referatu do Spraw Odzyskiwania Mienia „NYSA” oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu w jednym z mieszkań na terenie miasta zatrzymali 33-letnią kobietę podejrzaną o posiadanie narkotyków. W jej mieszkaniu zabezpieczono wagi, woreczki strunowe oraz sporą ilość krystalicznej substancji. Przeprowadzone badania wykazały, że jest to metamfetamina, z której można było uzyskać niemal 3 tys. porcji handlowych.

Podjęte czynności procesowe dały podstawę do przedstawienia zatrzymanej zarzutów posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Za ten czyn kobiecie grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec podejrzanej  trzymiesięczny areszt – wyjaśnia podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

Zsyntetyzowana w 1919 r. metamfetamina, zwana także kryształem, metą, lodem albo piko, jest jednym z najbardziej niebezpiecznych i wyniszczających narkotyków. Działa silniej i bardziej uzależnia niż klasyczna amfetamina. Jednocześnie jest tańsza i łatwiejsza w produkcji, ponieważ można wytwarzać jej odpowiednik na bazie dostępnych leków, bez konieczności posiadania specjalnego laboratorium.

Woreczki foliowe z krystaliczną substancją / fot. KPP Zgorzelec

Woreczki foliowe z krystaliczną substancją / fot. KPP Zgorzelec

Aktualna ocena: 5,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

MPGK Zgorzelec

Ważna informacja dla właścicieli nieruchomości niezamieszkałych

Życie
piątek, 25 września 2020, 10:15
Burmistrz Miasta Zgorzelec informuje, że zgodnie z uchwałą Rady Miasta Zgorzelec nr 180/2020 z dnia 21 sierpnia 2020 r. zmienione zostały zasady odbioru odpadów z nieruchomości niezamieszkałych, na których jednak powstają odpady komunalne.

Zobacz również