NaStyku.pl

Miał przy sobie 50 działek dilerskich metamfetaminy

Miał zatrzymać się do kontroli drogowej. Zamiast tego przyśpieszył i uciekał ulicami Bogatyni, ignorując przepisy ruchu drogowego i ścigających go policjantów. Nie miał prawa jazdy, auto było bez obowiązkowej polisy OC, okazało się także, że przewozi piko.
Narkotyki
Narkotyki

Funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy patrolując ulice Bogatyni zauważyli samochód osobowy marki VW, w którym znajdowało się 5 osób.

Na widok policjantów pasażerowie zaczęli się nerwowo zachowywać. Mundurowi postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej i przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali kierowcy sygnał do zatrzymania się – informuje podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

Kierowca miał jednak inny plan. Początkowo zwolnił, po czym nagle przyśpieszył i rozpoczął ucieczkę ulicami miasta. Policjanci rozpoczęli pościg i po kilku minutach udało im się go zatrzymać.

W pojeździe znajdowało się 5 osób w wieku od 18 do 44 lat, w tym 2 kobiety. Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód nie ma wykupionego ubezpieczenia OC – dodaje policjantka.

To jednak nie wszystko. Pod fotelem kierowcy znaleziono pudełko, w którym znajdowały się woreczki z białym proszkiem. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że są to narkotyki wszystkie osoby zostały zatrzymane i przewiezione do komisariatu. Zawartość woreczków zbadano testerem, który wykazał, że jest to metamfetamia.

Kierowca VW 26-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego usłyszał już zarzut posiadania  narkotyków, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia policjanci z Komisariatu Policji  w Pieńsku na podstawie posiadanych informacji zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu, który w miejscu zamieszkania przechowywał marihuanę. Mężczyzna został zatrzymany. Przyznał się do winy. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

zdjęcie ilustracyjne

Sierpniowy weekend na drogach. Policja zapowiada wzmożone kontrole

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 11:28
Przed nami kolejny długi weekend. Wielu z nas tych kilka sierpniowych wolnych dni spędzi poza domem, wypoczywając w różnych częściach Polski. W związku z tym, że duża grupa osób wybierze auto jako środek transportu, ruch na drogach będzie wzmożony.
Policja / zdjęcie ilustracyjne

Pieńsk. Nie żyje 10-latek przygnieciony przez zbiornik z wodą

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 09:37
Nieszczęśliwy wypadek w Pieńsku. Nie żyje 10-letni chłopiec przygnieciony przez zbiornik z wodą. Przyczepa, na której znajdowało się dziecko i beczka z wodą przewróciła się podczas wykonywania manewru zawracania.

Zobacz również