NaStyku.pl

Kaskadowy pomiar prędkości w powiecie zgorzeleckim. 46 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość

W piątek zgorzelecka „drogówka” na terenie całego powiatu prowadziła działania pod nazwą „Kaskadowy Pomiar Prędkości”. Jakie są wyniki akcji?
Policyjny radar / fot. KPP Zgorzelec
Policyjny radar / fot. KPP Zgorzelec

Kierowcy szybko przyzwyczajają się fotoradarów, odcinkowych pomiarów prędkości i fragmentów dróg, gdzie często odbywają się kontrole policji. Zwalniają w tych miejscach, a potem gwałtownie przyśpieszają, łamiąc ograniczenia prędkości. Odpowiedzią policji na takie działania są powtarzające się akcje pod nazwą kaskadowy pomiar prędkości.

W piątek (30.04) zgorzeleccy policjanci wydziału ruchu drogowego na terenie całego powiatu prowadzili takie kontrole.

Kaskadowy pomiar prędkości – co to jest?

Kaskadowy pomiar prędkości polega na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na często niezbyt długim odcinku drogi. To sposób na kierowców, którzy widząc policjantów zwalniają do dozwolonej na danej drodze prędkości, a po minięciu radiowozu od razu przyspieszają.

Nadmierna prędkość przyczyną wypadków

Jak przyznaje sierż. szt. Aleksander Litwin, nadmierna prędkość nadal jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w szczególności tych najtragiczniejszych w skutkach. Pamiętajmy, że przekraczając prędkość narażamy bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu. Dlatego tak istotnym elementem poprawiającym nasze wspólne bezpieczeństwo jest właśnie dostosowanie prędkości nie tylko do obowiązujących przepisów, ale również do warunków panujących na drodze.

Kaskadowy pomiar prędkości 2021 w powiecie zgorzeleckim

Funkcjonariusze skontrolowali 54 pojazdy. Ujawnili 46 przypadków przekraczania prędkości. W dwóch przypadkach zatrzymano kierowcom prawo jazdy, ponieważ przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. 4 kierowców prowadziło pojazdy pomimo sądowego zakazu dopuszczając się przestępstwa, za które grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. 3 kierujących kierowało pojazdami pomimo cofniętych przez starostę uprawnień.

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Dzień otwarty w Policji | źr. KPP w Zgorzelcu

"Dzień otwarty" w zgorzeleckiej Policji

Życie
wtorek, 18 maja 2021, 09:51
Jeżeli myślicie o służbie w Policji to w najbliższą środę będzie okazja aby osobiście spotkać się z pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu i poznać szczegóły rekrutacji.

Zobacz również