NaStyku.pl

Film dokumentalny "Miasto dzieci" w TVP Historia

W 1948 r. osłabiona po niedawno zakończonej II Wojnie światowej Polska przyjmuje kilkanaście tysięcy przybyszów ewakuowanych z ogarniętej wojną domową Grecji. W kilku transportach są dzieci…
"Miasto dzieci" emisja: niedziela, godz. 15.25 TVP Historia PREMIERA! (materiały prasowe Telewizja Polska S.A.)
"Miasto dzieci" emisja: niedziela, godz. 15.25 TVP Historia PREMIERA! (materiały prasowe Telewizja Polska S.A.)

Ich historię, ale i historię wszystkich polskich Greków będzie można poznać, w mającym premierę już w niedzielę (22 lipca) o godzinie 15:25 na kanale TVP Historia filmie dokumentalnym pt. „Miasto Dzieci”. Ten fabularyzowany dokument pokaże nam nie tylko suche fakty ale i osobiste problemy z jakimi borykali się Grecy z dala od swoich domów i rodzin. W filmie na pewno poruszony zostanie wątek Greków, którzy osiedlili się na terenie Zgorzelca.

"Miasto dzieci" emisja: niedziela, godz. 15.25 TVP Historia PREMIERA!

Zapowiedź filmu: tutaj

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Ul. Pułaskiego w Zgorzelcu do remontu.

Urząd Miasta Zgorzelec przeprasza za paraliż komunikacyjny

Życie
piątek, 22 marca 2019, 12:39
Zgorzelec ogarnął paraliż komunikacyjny. Remont ul. Bohaterów Getta i Poniatowskiego oraz rewitalizacja śródmiejskich podwórek sprawiła, że po mieście ciężko się poruszać.Kierowcy stoją w korkach. Za utrudnienia przeprasza rzecznik Urzędu Miasta Zgorzelec.
Droga wewnętrzna ul. Konarskiego 1-4

Zgłoś uwagi do projektu przebudowy ul. Konarskiego!

Życie
piątek, 22 marca 2019, 11:01
Wydział przygotowania i realizacji inwestycji Urzędu Miasta Zgorzelec zaprasza do wnoszenia, w terminie do 8 kwietnia, pisemnych uwag i propozycji do dokumentacji projektowej dotyczącej planowanej przebudowy ul. Konarskiego.

Zobacz również