NaStyku.pl

Defibrylator przy ul. Domańskiego w Zgorzelcu

Zgorzelec wzbogacił się o defibrylator. Urządzenie zostało zamontowane na budynku Urzędu Miasta – od strony ul. Domańskiego.
Defibrylator przy ul. Domańskiego w Zgorzelcu / fot. UM Zgorzelec
Defibrylator przy ul. Domańskiego w Zgorzelcu / fot. UM Zgorzelec

4 września podczas pokazu plenerowego, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczna Autostrada”, która odbywa się pod patronatem Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, nastąpiło przekazanie na ręce Zastępcy Burmistrza Miasta Zgorzelec – Radosława Baranowskiego oraz oficjalne uruchomienie Automatycznego Zewnętrznego Defibrylatora.

 

Urządzenie zostało zamontowane w widocznym miejscu na budynku Urzędu Miasta od strony ul. Domańskiego. Można będzie z niego skorzystać w przypadku nagłego zdarzenia wymagającego ratowania ludzkiego życia. Defibrylator został przekazany Gminie Miejskiej Zgorzelec przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Pan Dariusz Janik i podinsp. Andrzej Barna / fot. KPP Zgorzelec

Taksówkarz udaremnił próbę oszustwa metodą „na wnuczka”

Życie
piątek, 24 września 2021, 14:48
Dzięki odpowiedzialnej postawie taksówkarza udało się udaremnić próbę oszustwa metodą „na wnuczka”. Mężczyzna pokrzyżował plany przestępcom, którzy chcieli wyłudzić od 88-latki sporą kwotę pieniędzy i biżuterię.
Telefon komórkowy / zdjęcie ilustracyjne

Uważaj na SMS-y o kwarantannie lub zgubionym portfelu!

Życie
piątek, 24 września 2021, 10:10
Nowa fala oszustw SMS. Setki osób dostaje wiadomości informujące o skierowaniu na kwarantannę lub o zgubionym portfelu. Każda zawiera także link prowadzący rzekomo do strony internetowej. Nie otwieraj go!

Zobacz również