NaStyku.pl

Była pod wpływem narkotyków i miała zakaz prowadzenia. Potrąciła autem 72-letniego rowerzystę

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na drodze pomiędzy Ruszowem, a Iłową. 35-letnia kobieta potrąciła 72-letniego rowerzystę. Mężczyzna trafił do szpitala.
KPP Zgorzelec
KPP Zgorzelec

Do niebezpiecznego zdarzenia na drodze doszło w minioną środę, o czym obecnie informuje Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu. Mundurowi tego dnia zostali wezwania do potrącenia rowerzysty pomiędzy Ruszowem, a Iłową. 

Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci 35-letnia mieszkanka powiatu żagańskiego kierując pojazdem marki Volkswagen nieprawidłowo wykonała manewr wyprzedzania i najechała na 72-letniego rowerzystę.

Kierujący jednośladem był trzeźwy, ale w wyniku poniesionych obrażeń trafił do szpitala.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierująca osobówką posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo badanie narkotesterem wykazało, że jest pod wpływem metamfetaminy.

Funkcjonariusze z komisariatu Policji w Pieńsku w ramach postępowania będą wyjaśniać wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Przypominamy, że za spowodowanie wypadku drogowego, w którym poszkodowany nie poniósł ciężkiego uszczerbku na zdrowiu o którym mowa w art. 156 & 1 Kodeksu karnego, zgodnie z art. 177 Kodeksu karnego sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. W przypadku wypadku ze skutkiem śmiertelnym lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kara pozbawienia wolności jest dużo wyższa i może wynieść nawet do 8 lat - informuje kom. Agnieszka Goguł, oficer prasowy KPP w Zgorzelcu i dodaje: Kiedy natomiast sprawcą wypadku była osoba w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności do 12 lat oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo sprawca musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi w ramach naprawienia szkody. Egzekucji podlega cały majątek sprawcy, a w sytuacji braku rozdzielności majątkowej, również jego małżonka, w tym posiadane nieruchomości i dochody.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Shutterstock

Nowoczesne terapie szansą dla pacjentek z rakiem piersi

Życie
poniedziałek, 29 maja 2023, 09:54
Z Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, że rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet - stanowi 23 proc. wszystkich nowotworów w tej grupie chorych.

Zobacz również